Aktuality

MISIE V ŤAHANOVCIACH

V dňoch 17.-23. Apríla 2023 Misionári Verbisti konajú ľudové misie vo farnosti Ťahanovce – sídlisko v Košiciach. Pátri Thomas Tulung, Peter Vagaš a Ján Štefanec sa začali misijnými kázňami na sviatok Božieho milosrdenstva prihovárať na tomto 20 tisícovom sídlisku veriacim, ktorí tu pod vedením farára Patrika Vojteka vybudovali nový nádherný kostol s ďalšími pastoračnými priestormi. Stretnutia s mužmi, ženami, deťmi, mladými i seniormi sú náplňou ich každodenného programu, ktorého cieľom je posilniť vieru, povzbudiť v učeníctve a nasledovaní Pána, sprostredkovať Božie odpustenie a povzbudiť vo viere.

Živý záujem o prácu misionárov verbistov vo svete i na Slovensku sprevádza hojná účasť veriacich na všetkých aktivitách. Každý z veriacich je pozvaný zapojiť sa do misijného diela cirkvi, veríme že hlásané Božie Slovo padá do dobre pripravenej pôdy a Pán si povolá nových nasledovníkov aj z tejto mladej a živej farnosti. Modlime sa všetci na tento úmysel.

Text pripravil P. Ján Štefanec SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie