Aktuality

MISIJNÝ JARMOK 2023 V BRATISLAVE

Tohtoročný Misijný jarok sa zvlášť vydaril. Isto to bolo tiež požehnaným, slnečným počasím ako aj spoločnou tímovou pracou ľudí z kostola, dobrodincov, Misijnej rodiny a všetkých našich podporovateľov, priateľov a nás verbistov. Medzi všetkými organizátormi panovala priateľská a srdečná nálada. A tu sme sa snažili predať aj návštevníkom, aby tretia adventná nedeľa nebola radostná iba názvom, ale aj naším prežívaním

A aby radosť malo aj brucho, tak sme spoločnými silami pripravili rôzne stánky s rozličnými dobrotami. Od marmelád a vaflí, cez hot dog, guláš, kapustnicu, vietnamskú, africkú, valašskú, až po neviem akú kuchyňu. Ozaj nepreberné množstvo pochutín, ale tiež všelijakých výrobkov a darčekov. A nezabudli sme ani na tekuté. V ponuke bol punč, varené víno, Tatínkova slivovica aj iné nápoje. Nakoniec sa však aj toto všetko minulo. Ak sa niekomu neušlo, tak ak Pán Boh dá, tak na budúci rok.

Výťažok z nášho jarmoku poputuje do Albánska, kde je na misii náš spolubrat Gorazd Kohút SVD, ktorý tu opravuje kostol a buduje pastoračné centrum. Verím, že tato vydarená a asi najväčšia akcia, čo v našom Misijnom dome robíme, bola na väčšiu slávu Božiu.

Správu pripravil: frt. Václav Plánka SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie