Aktuality

MISIJNÝ JARMOK V PRUŽINE VENOVANÝ DO TANZÁNIE

Stalo sa už tradíciou, že vo farnosti svätej Žofie v Pružine, v Považsko Bystrickom dekanáte sa koná každoročne misijný jarmok. Výťažkom podporujeme činnosť rôznych misionárov, ktorí pracujú v zahraničných misiách. Tohtoročný 12. Misijný jarmok putuje konkrétne pre pátra Martina Cingela SVD, ktorý pracuje v Keni a v Tanzánii, na pomoc pri dostavbe Misijného domu, ktorý bude slúžiť študentom Spoločnosti Božieho Slova v Tanzánii.

Kvôli pandémii Covidu sa dva roky jarmok nemohol uskutočniť, ale i tak farníci nestratili chuť venovať čas, talenty, financie….a najmä modlitby na dobré dielo. Ručne zhotovené výrobky čakali v pružinskom Kultúrnom dome Štefana Závodníka (kňaza a národovca, ktorý 35 rokov pôsobil v Pružine), aby v nedeľu 13.11.2022 o 14.00 hod. mohli byť vystavené na predaj a podporu na tomto Misijnom jarmoku.

Na svätej omši o 10.45 hod. sme privítali pátra Jána Kušníra SVD, ktorý sa nám prihovoril v homílii a pútavo rozprával aj pri prezentácii v Kultúrnom dome. Priblížil nám život misionárov, ale aj konkrétnu misijnú činnosť pátra Martina Cingela SVD v Tanzánii a Keni, ktorej bol výťažok z jarmoku venovaný.

Farníci nesklamali a tešili sme sa hojnej účasti , úspešnému predaju výrobkov a štedrému výťažku 3 370 Eur. Výrobky predávali deti, ktoré sa do tejto činnosti od začiatku zapájajú, no samozrejme za tie roky už povyrástli a pomáhajú inak.

Ako to už na našom Misijnom jarmoku býva zvykom, všetci sa pohostili, občerstvili pripravenými dobrotami, stretli, posedeli, porozprávali…Sme Pánu Bohu nesmierne vďační za tento požehnaný čas a Jeho pomoc, lebo bez Božieho požehnania by boli márne naše námahy.

Dúfame, že nám Pán Boh dopraje zdravia a aj o rok sa budeme môcť takto stretnúť a podporiť dobrú dielo na Slovensku.

Foto: Jozef Priedhorský

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie