Aktuality

Misionár Anton Bezák odišiel do nebeskej vlasti

Misionár Anton Bezák odišiel do nebeskej vlasti

Donútený tajne doštudovať teológiu, prijať kňazskú vysviacku v zahraničí, 13 rokov bez štátneho súhlasu až do roku 1990, potom pôsobiaci ako duchovný rehoľných sestier. Aj taký môže byť život misionára, ktorý sa dožil úctyhodných 92 rokov.

Narodil  sa 16. 10. 1926 v Chynoranoch; prvé rehoľné sľuby zložil 8. 9. 1946 v Nitre. Po likvidácii kláštorov bol v PTP a neskôr pracoval ako biochemik na Kramároch. Tajne dokončil štúdium teológie. Doživotné sľuby zložil 22. 8. 1976 a 9. 9. 1977 bol vysvätený vo Varšave za kňaza. V pastorácii mu bolo umožnené pôsobiť až v roku 1990 ako duchovný u sestier v Kláštore pod Znievom a neskôr v Smoleniciach. Od roku 2005 bol na odpočinku v Misijnom dome v Nitre na Kalvárii.  
Zádušná svätá omša bude v pondelok 28. januára 2019 o 11:00 hod. v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Nitre na Kalvárii. Po svätej omše budú pohrebné obrady na cintoríne

svätého Cyrila a Metoda na
Cabajskej ceste v Nitre

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie