MISIONÁRI Z KUBY NASPÄŤ NA KUBU

MISIONÁRI Z KUBY NASPÄŤ NA KUBU

Začiatkom októbra minulého roka k nám po vyše troch rokoch prišli na dovolenku naši traja misionári z Kuby: pátri Michal Vrták, Lukáš Mizerák a Radoslav Kottra SVD. Keďže už vtedy platili protipandemické opatrenia, tak hneď po príchode na Slovensko im jedná rodina z Bratislavy poskytla svoj dom, aby mohli zotrvať niekoľko dni v karanténe a potom ísť na testy. Nakoľko mali so sebou negatívne testy z Kuby a potom po pár dňoch pobytu na Slovensku znova sa im potvrdil negatívny test, mohli konečne ísť do svojich domovov. Radosť bola neopísateľná po tak dlhom čase znova vidieť svojich príbuzných.

Čas utekal, pár krát navštívili naše misijné domy a farnosti, stretli sa s nami nakoľko sa to dalo. Aj keď možnosti boli veľmi obmedzené, načerpali nové sily pre svoju misiu a oddýchli si.

A čo nám pred odchodom napísali?

Prečítajme si:

„Čas dovolenky ubehol rýchlo a už som opäť na ceste do Havany. Možnosti osobného stretnutia boli značne obmedzené, ale napriek tomu ma moja rodina, priatelia a dobrodinci, mnohými spôsobmi, ubezpečili o svojich modlitbách. Všetkým chcem veľmi pekne poďakovať. Nech Vám ten ktorý je pravá Láska, sám oplatí vaše dobré snaženie. Neustále na vás pamätám v modlitbách a vyprosujem vám od Boha silu, milosť a trpezlivosť. Žehnám vás v mene Otca + i Syna i Ducha Svätého.“

Michal, SVD

„Pozdravujem všetkých vás milí misijní priatelia a ďakujem za všetky vaše modlitby a podporu. V predvečer nášho návratu na Kubu som veľmi vďačný za všetkých s ktorými som sa mohol stretnúť, ale aj za každého s ktorým som sa nemohol stretnúť. Boh je veľký a všetko čo som mohol prežiť a zažiť počas týchto dní mi pomohlo jednak načerpať nových síl ale aj upevniť vo viere, že sa o nás stará cez každého jedného z vás. Aj napriek neľahkým podmienkam ktoré nás tam čakajú, vraciam sa s veľkou dôverou, že je ako vždy s nami. Aj tento čas na Slovensku ma v tom znova uistil. Ešte raz veľká vďaka za každú obetu, modlitbu a podporu. Ste aj v mojich modlitbách.“

 Lukáš, SVD

„Za mrakmi je moje milované slnko“ hovorila s dôverou bl. Zdenka „Za mrakmi je moja drahá rodná zem“ dodávam s vďačnosťou ja, letiac si práve po „nebeských výšinách“. Zem, ktorá ma na pár týždňov prijala a ktorú zverujem do Božej prozreteľnosti teraz, keď sa od nej vzďaľujem a zanechávam ju bojujúcu, trpiacu. Ďakujem všetkým vám, ktorí ste ma viditeľným či neviditeľným spôsobom prijali a sprevádzali počas uplynulých 100 dní. Veľká vďaka vám, ktorí nám dôverujete a podporujete misijné diela. Nech vám dobrotivý Otec svieti na pozemskej púti, aby ste raz mohli dôjsť do zasľúbenej zeme. Modlite sa za nás.

Radoslav, SVD

Na záver chceme sa aj my im poďakovať za ich misijnú prácu, za to, že si našli chvíľku a navštívili nás a prajeme im veľa Božieho požehnania k ich ďalšiemu pôsobeniu na Kube.

Chlapci, uvidíme sa ak Pán Boh dá v roku 2023.

Držte sa, sme s vami spojení aj v modlitbách.

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie