Aktuality

MODLITBA K SVÄTÉMU JOZEFOVI ZA SPOLOČENSTVO

MODLITBA K SVÄTÉMU JOZEFOVI ZA SPOLOČENSTVO

Svätý Jozef, verný Máriin ženích. Prichádzame k tebe s dôverou a pod tvoju ochranu zverujeme duchovný život nášho spoločenstva.

Ty si počas svojho pozemského života nehľadal nič iné, ako Božiu slávu. S radosťou si sa odovzdal Spasiteľovi. Mlčal si, modlil si sa, obetoval i pracoval. Prežíval si ťažkosti a miloval si. Ľudia ťa skoro vôbec nepoznali, ale o to viac ťa poznal Ježiš. Jeho oči so záľubou hľadeli na tvoj skrytý a jednoduchý život, ktorý sa páčil Bohu i anjelom.

Svätý Jozef, prosíme ťa o pomoc aj v duchovných potrebách nášho domu (spoločenstva). Zverujeme ti náš náboženský život. Daj, aby náš kláštor (spoločenstvo) bol domom duchovnosti. Nech každá sestra a brat, ktorí pracujú a obetujú sa, žijú čistým vnútorným životom. Pomáhaj nám, aby sme neustále, počas celého dňa, mali pred očami milovaného Boha. Vypros nám silu, aby sme bojovali proti zlozvykom a usilovali sa o čnosti.

Rozpáľ v nás túžbu, aby sa pre nás modlitba stala našou najmilšou činnosťou a daj, aby sme sa čoraz viac snažili o lásku, a tak prežívali naozajstné spoločenstvo. Svätý Jozef, pre lásku, ktorá ťa spája s Ježišom a Máriou, vypros nám duchovnosť, ktorú si nosil  v srdci ako vzácne tajomstvo, ako prameň útechy a sily.

Veríme, že opravdivú radosť a pokoj dosiahneme vtedy, ak sa ponoríme do Božej Lásky. Svätý Jozef, príď nám na pomoc. Bdej nad nami tak ako otec nad svojimi deťmi, aby sme sa stali obrazmi Spasiteľa a aby sa náš kláštor (spoločenstvo) podobal (o) tvojmu domu v Nazarete, kde je prítomný Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť. Podľa tvojho príkladu a na tvoj príhovor chceme žiť ako dobrí kresťania, preto dúfame, že aj chvíľa nášho odchodu zo zeme bude taká ako tvoja – pokojná a blažená. Amen.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie