Aktuality

NOVÉNA O PRÍHOVOR SVÄTEJ KORONY za oslobodenie od choroby a núdze v ohrození corona-vírusom

NOVÉNA O PRÍHOVOR SVÄTEJ KORONY za oslobodenie od choroby a núdze v ohrození corona-vírusom

ČO JE NOVÉNA? Pod týmto pojmom rozumieme podľa praxe prvotnej Cirkvi modlitbu, ktorá sa modlí každý deň deväť po sebe idúcich dní. Novéna je preto veľmi intenzívnou modlitbou. Pritom nie je posvätených iba niekoľko minút prednášanej modlitby, ale aj celý čas týchto deviatich dní je venovaný úmyslu, o ktorý sa prosí. Treba sa pritom snažiť o to, aby sa tieto dni sústredili na obrátenie a zameranie sa na Boha so zreteľom vyvarovať sa hriechov. Zaiste má zmysel v tomto čase priniesť aspoň malú obetu alebo zapáliť sviečku v spojení s modlitbou a zrieknutím sa niečoho. To dodá našej modlitbe silu a pevnosť!

SVÄTÁ KORONA

Svätá  KORONA  sa  uctieva  v  Katolíckej  cirkvi  ako  mučenica. Žila okolo roku 160 po Kristovi v dnešnom Egypte  v čase  prenasledovania  Cirkvi.  Keď  jej  muža usvedčili  ako  kresťana,  stála  verne  po  jeho  boku a poskytovala mu útechu a bezpečie. Aj sama zostala verná. Za svoje vyznanie ku Kristovi bola umučená; uviazaná  medzi  dve  palmy  a  doslova  roztrhnutá, keď  jej  mučiteľ  rýchlym  pohybom  nechal  uvoľniť ohnuté palmy nahor. Jej pamiatka sa uctieva 14. mája. V mariánskom  kláštore  v Aachene  (Nemecko)  sa nachádzajú relikvie tejto svätice. Svätá Korona sa od najstarších dôb mimoriadne uctieva, lebo sa považuje za  patrónku  proti  chorobám  a epidémiám.  Touto novénou sa chceme pridať k tejto tradícii a prosiť o jej príhovor  a Božiu  ochranu  pred  chorobou  a smrťou.

Novéna vo formáte pdf.:

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie