Aktuality

ODPUSTKY ZA ZOSNULÝCH / NOVEMBER 2021

ODPUSTKY ZA ZOSNULÝCH / NOVEMBER 2021

Aj tento rok sa odpustky za zosnulých rozšírili na celý mesiac november. Vzhľadom na pokračovanie pandémie a prijaté opatrenia na jej potlačenie Apoštolská penitenciária reagovala na žiadosti mnohých biskupov a vydala dekrét, ktorým oznámila predĺženie plnomocných odpustkov podobne ako to bolo v roku 2020.

Dekrét Apoštolskej penitenciárie, ktorý bol zverejnený 28.10.2021, ustanovuje možnosť získania plnomocných odpustkov pre zosnulých počas celého mesiaca november 2021. V texte sa uvádza, že rozhodnutie bolo prijaté po vypočutí „rôznych prosieb, ktoré v poslednom čase dostali od rôznych pastierov Cirkvi, vzhľadom na stav pretrvávajúcej pandémie“. Apoštolská penitenciária preto „potvrdzuje a predlžuje na celý mesiac november 2021 všetky duchovné dobrodenia, ktoré už boli udelené v dekréte zo dna 22. októbra 2020“.

Modlitba za zomrelých

Bože, Stvoriteľ a Vykupiteľ všetkých veriacich. Ty si povedal, že svätá a spasiteľná je myšlienka modliť sa za zomrelých, aby boli zbavení svojich hriechov. Vyslyš milostivo naše vrúcne modlitby za rodičov, bratov, sestry a ostatných našich príbuzných, ktorí už z tohto sveta odišli. Oni verili a dúfali v Teba. Daj, aby boli oslobodení od všetkých trestov a stali sa účastní nebeských radostí. Skrze Krista, nášho Pána. Amen.

Zdroj: www.vatican.va a www.modlitba.sk

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie