Aktuality

Pápež František má veľký sen…

Pápež František má veľký sen…

– nájsť milión mladých ľudí, ktorí zanesú sociálne učenie Cirkvi do spoločnosti

Pápež František pozýva mladých ľudí, nakoľko majú na to najlepšie predpoklady a silu, aby  išli dopredu, menili svet a inovovali veci. Apeluje, aby pritom nezabúdali na sny a vízie rodičov a starých rodičov, aby sa ich pýtali o akom svete snívajú a realizovali to svojím životom.

” DoCat nie je len kniha – je to cesta, spôsob života, príručka. Je nevyhnutné, aby sme ho študovali aj uskutočňovali, a tak prispeli k rozvoju lepšej spoločnosti. Je potrebné začať hneď a práve tam, kde sme”, hovorí Elena Karasová, mladá Slovenka, ktorá sa stala tvárou svetovej kampane na propagáciu sociálnej náuky Cirkvi.

DoCat je zatiaľ dostupný v češtine. Je to skvelá príručka pre všetkých, ktorí chú žiť svoje kresťanstvo naplno. DoCat má aj svoju vlastnú mobilnú aplikáciu. To všetko má len uľahčiť jeho implementáciu do súčasnej kultúry. Možno hľadáš inšpiráciu ako robiť niečo konkrétne, kam posunúť svoje “stretko”, začni štúdiom DoCat a aplikáciou jeho výziev do života. Staň sa jedným z milióna mladých pápeža Františka.

 

 

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie