Aktuality

PÁPEŽ FRANTIŠEK VYMENOVAL BISKUPA APOŠTOLSKÉHO VIKARIÁTU SAN JOSE MINDORO OCCIDENTAL, FILIPÍNY.

Dlhé čakanie na nového biskupa sa konečne skončilo. Pápež František 17. decembra 2022 vymenoval rektora misijného seminára Christ the King v Quezon City za nového apoštolského vikára pre spomínaný vikariát. P Pablito Martinez Tagura, SVD, ako jeho nový apoštolský vikár. Fr. Tagura je členom Spoločnosti Božieho Slova (SVD),  ktorej takmer 450 členov pracuje na Filipínach a 118 v zahraničných misiách. Apoštolský vikariát bol založený 5. apríla 1983 s viac ako pol milióna obyvateľmi, z ktorých 87 % sú katolíci. Má 20 farností s 11 diecéznymi kňazmi, niekoľkými rehoľnými kňazmi a diakonmi rehoľnými sestrami viacerých kongregácii. V tomto vikariáte pôsobil aj P. Pavol Kruták SVD v rokoch 2005-2007.

P. Tagura sa narodil 15. januára 1962 na sviatok zakladateľa SVD sv. Arnolda Janssena v Tayum, Abra. Tri roky študoval strednú školu na St. Joseph Minor Seminary a na  Divine Word College, Bangued, Abra. Vstúpil do Misijného seminára Krista Kráľa v Quezone City v roku 1978. 1. júna 1990 začal noviciát v meste Tagaytay. Prvé rehoľné sľuby zložil 6. júna 1982 a doživotné 31. mája 1988. Za kňaza bol vysvätený 7. decembra 1988. P. Pablito prednáša na viacerých vzdelávacích inštitúciách, ktoré vedie Spoločnosť Božieho Slova.

Pre jeho novú a náročnú službu mu vyprosujeme veľa darov Ducha Svätého.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie