Aktuality

PÔSTNE REFLEXIE

„Itinerár“ je plán cesty. Pôstne obdobie, ktoré trvá niečo viac ako štyridsať dní, má tiež svoj plán cesty, na ktorej sú významnými míľnikmi evanjeliá jednotlivých pôstnych nedieľ. Signalizujú akoby etapy duchovného procesu, ktorým sme pozvaní prejsť, aby sme opäť naplno vstúpili do tajomstva samotnej Veľkej noci: smrti a zmŕtvychvstania nášho Pána Ježiša Krista. Tajomstva, ktoré je kľúčové nielen pre našu večnosť, ale i pre našu prítomnosť.

V zamysleniach počas tohto pôstu by som vás chcel pozvať reflektovať nad jednotlivými geografickými či existenciálnymi „lokalitami“, po ktorých nás Božie slovo v rámci pôstnych nedieľ liturgického roka „B“, ktorý prežívame, sprevádza: počnúc púšťou, ktorá stojí v popredí pokúšania na prvú pôstnu nedeľu; cez premenenie na vrchu na druhú pôstnu nedeľu; pokračujúc konfliktom v chráme na tretiu; štvrtá ďalej približuje úsek dialógu Ježiša s Nikodémom v noci; piata zas používa obraz pšeničného zrna, ktoré musí odumrieť, čiže prejsť smrťou; no a posledná – Kvetná / Palmová nedeľa – už vovádza do udalostí Veľkého týždňa situovaných v Jeruzaleme. Pokúsime sa na tieto „miesta“ hľadieť z biblickej perspektívy…

Reflexie zaznievaju v Rádiu Mária v „premiére“ vždy v piatok o 14.00 hod.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie