Aktuality

POZNÁME DVOCH Z NICH

Denne sa stretávame s ľuďmi. Niektorí sú pre nás dôležití. Pretože sú to naši priatelia, alebo nejakým spôsobom sú nám blízki. Zastavíme sa pri nich, porozprávame, neraz ich i objímeme. Je mnoho spôsobov ako prejaviť náš vzťah. Niekedy sa niekto z tých, čo poznáme objaví na obrazovke, alebo sa o ňom píše. Ak je to niečo pozitívne, tešíme sa a povieme, že ich poznáme.

15. júla v kostole Sv. Rodiny v Nhantrangu vo Vietname siedmi naši spolubratia zložili doživotné sľuby. Chcem napísať,  že dvoch z nich Frantìška Xavier Đinh Duy Thiên a Pavla Dang Van Lang mnohí na Slovensku a v Čechách poznáme. Boli tu dva roky. Učili sa po Slovensky. Začiatky boli ťažké. A neraz sa nielen oni, ale aj vy čo ste boli okolo nich, potili. Ako ťažko je vyjadriť sa v cudzom jazyku. A hovorí sa, že slovenčina je ťažká. Ťažké to mali aj tí, ktorí sa s nimi rozprávali. Niekedy sme nechápavo pozerali, čo chcú povedať. Silný vietnamský akcent zahalil to, čo chceli povedať. Ale prebojovali sa a po dvoch rokoch to bolo už dobré. Okrem jazyka boli zapojení aj do pastorácie. Pomáhali  vo farnostiach. František v Petržalke na Daliborovom námestí a Pavol v Nitre na Kalvárii.

Môžeme teraz povedať, že dvoch mladých misionárov v ďalekom Vietname poznáme. Tešíme sa spolu s nimi v tomto dôležitom momente, keď zložili doživotné sľuby. Modlime sa, aby ich Duch Svätý posilňoval na ceste rehoľného a misionárskeho života a tiež aby sa dobre pripravili na prijatie kňazstva. Nech Pán už teraz požehnáva ich misiu. Ešte nevedia, kde budú pracovať, ale už povedali Bohu svoje áno.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie