Aktuality

V Maduniciach na Misijnú nedeľu uviedli novú knihu o svojom rodákovi-misionárovi

V Maduniciach na Misijnú nedeľu uviedli novú knihu o svojom rodákovi-misionárovi

Na misijnú nedeľu 2017  pripravili veriaci z rodnej farnosti spomienkovú slávnosť pri príležitosti osemdesiateho výročia kňazskej vysviacky svojho rodáka, pri ktorej bola uvedená kniha mapujúca jeho život a službu.

P. Viktor Gejza Holobradý SVD

Nevšedný, zaujímavý príbeh missionára zo Slovenska, rodáka z Maduníc, ktorý sa nikdy nevrátil do rodnej krajiny, ale vynaložil všetko úsilie a prostriedky na výchovu domorodých kňazov na Filipínach. Stal sa pre nich, v duchu svojho spolubrata missionára, dnes svätého Jozefa Freinademetza,  Filipíncom.

Jeho život zaujal natoľko, že páni Štefan a Ľubomír Vidlička zozbierali dostupné podklady a zostavili životopis o tomto výnimočnom pátrovi misionárovi, ktorý vyšiel knižne vo vydavateľstve Spoločnosti Božieho Slova. Životopisné dielo Páter Viktor Gejza Holobradý, z Maduníc až do Manily priblížuje čitateľom život missionára, ktorý zasvätil nezištne celý život misiám. Počas celého pôsobenia na Filipínach nikdy nevyužil príležitosť vrátiť sa do svojej rodnej vlasti. Ušetrené prostriedky na cestu a dovolenky veľkodušne poskytol na formovanie domorodých kňazov.

Na misijnú nedeľu 2017  pripravili veriaci z rodnej farnosti spomienkovú slávnosť pri príležitosti osemdesiateho výročia kňazskej vysviacky svojho rodáka, pri ktorej bola uvedená kniha mapujúca jeho život a službu. Životopis tohto veľkého muža misionára vyskladali z jeho korešpodencie s rodinou na Slovensku páni Štefan a Ľubomír Vidličkovci na podnet pána Lackoviča, ktorému sa naplnil jeden z jeho veľkých životných snov. Slávnostnej sv. omši predsedal P. Ján Štefanec SVD za prítomnosti miestneho duchovného otca, dekana Lackoviča a dp. Michala Jankecha.

 

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie