Aktuality

Putujte s nami do Svätej Zeme

Putujte s nami do Svätej Zeme

Ak ste ešte nenavštívili Svätú Zem, je tu príležitosť ušitá na mieru práve pre vás!

Kvetná nedeľa v Jeruzaleme

Kvetná nedeľa v Jeruzaleme

Milí misijní priatelia. V pôste 2019 organizuje P. Martin Štefanec SVD púť do Svätej zeme. Púť je určená pre priateľov misií a pre čitateľov Hlasov z celého Slovenska. Zažite jedinečné duchovné momenty. Počas Kvetnej nedele sa zúčastníme neopakovateľnej atmosféry v sprievode mestom Jeruzalem. Tešia sa na vás P. Martin Štefanec SVD, šéfredaktor Hlasov a otec Michal Pitoniak, sprievodca vo Svätej zemi.

Arcibiskup Pierbattista Pizzaballa, Apoštolský Administrátor Jeruzalemského patriarchátu v Palestíne s našimi pútnikmi na Kvetnú nedeľu 2018

Sprievodca: PaedDr. Michal Pitoniak, Martin Štefanec SVD, šéfredaktor Hlasov

Termín: 9. 4. – 16. 4. 2019
Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatstvom na celý život.
Prežijete neopakovateľný zážitok programom Kvetnej nedeľe v Jeruzaleme.
Cena: 670,- EUR

K prihláseniu je potrebné zaslať meno, priezvisko, poštovú adresu (príp. emailovú) a tel. číslo na adresu O. Martina: stefanec888@gmail.com

V cene je zarátané:

 • letenka, letiskové a palivové príplatky,
 • 7 x ubytovanie s polpenziou v 2 – 3-lôžkových izbách so soc. zariadením,
 • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom,
 • odborný sprievodca – kňaz,
 • autobusová doprava na letisko a späť.
  V cene nie je zarátané:
 • obslužné a vstupy podľa programu, taxík na horu Tábor, čo predstavuje sumu 100,- USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. zemi/,
 • komplexné cestovné poistenie 16,- Eur /platné pre rok 2018/.
  Ceny sú kalkulované pri kurze 1 EUR = 1,25 USD. Pri pohybe kurzu o 5 % si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny.
  Platnosť cestovného pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate!

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

1.deň (utorok): odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne, s následným odletom do Tel Avivu. Transfer autobusom do Betlehema. Ubytovanie, večera a nocľah.
2.deň: po raňajkách prehliadka Betlehema – Bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, Jaskyňa mlieka. Popoludní návšteva Olivovej hory – prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, Baziliky Agónie (smrteľného zápasu Pána Ježiša), kostola Hrobu Panny Márie. Večera a nocľah v Betleheme.
3.deň: po raňajkách odchod autobusom do Jeruzalema, prehliadka Starého mesta. Krížová cesta – Via Dolorosa, Bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote. Prechod k Múru nárekov, kostol Galicantu, hora Sion – Večeradlo a Bazilika Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah v Betleheme.
4.deň: po raňajkách odchod do Haify, návšteva kláštora Stella Maris. Pokračovanie v ceste do Kány Galilejskej (miesta prvého zázraku), kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Prehliadka Nazareta – Bazilika Zvestovania, kostol sv. Jozefa. Večera a nocľah v Nazarete.
5.deň: po raňajkách výstup taxíkom na horu Tábor, prehliadka kostola Premenenia Pána. Odchod ku Genezaretskému jazeru: Hora blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto primátu sv. Petra. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra. Pokračovanie v ceste do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.
6.deň (Kvetná nedeľa): po raňajkách odchod autobusom do Jeruzalema. Prehliadka Betfage, účasť na procesii do Starého mesta. Popoludní Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta navštívenia Panny Márie u Alžbety. Večera a nocľah v Betleheme.
7.deň: po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, návšteva Jericha, miesto krstu Pána Ježiša (rieka Jordán) – obnovenie krstných sľubov. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Popoludní fakultatívny výlet na Massadu a do Qumránu. Večera a nocľah v Betleheme.
8.deň: raňajky, odchod autobusom do Tel Avivu s následným odletom. Transfer autobusom z letiska do Bratislavy.

Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

Obnova krstných sľubov v rieke Jordán
O. Michal Pitoniak a O. Martin Štefanec

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie