Aktuality

SDM 2023 / Modlitba

Oficiálna modlitba SDM Lisabon 2023 (Slovenská verzia)

Naša Pani navštívenia, ktorá si sa ponáhľala do hôr na stretnutie s Alžbetou, veď aj nás na stretnutia so všetkými, ktorí nás očakávajú, aby sme im priniesli živé Evanjelium Ježiša Krista, tvojho Syna a nášho Pána!

Pôjdeme rýchlo, bez odkladu či rozptýlení, avšak s ochotou a radosťou. Pôjdeme pokojne, pretože tí, ktorí prinášajú Krista, prinášajú pokoj, a konanie dobra je to najväčšie blaho.

Pani navštívenia, s tvojou pomocou budú tieto Svetové dni mládeže spoločnou oslavou Krista, ktorého prijímame, ako si ho prijala Ty. Učiň ich časom svedectva a zdieľania, vzájomného bratstva a vzdávania vďaky, hľadaním tých, ktorí stále čakajú. S tebou budeme pokračovať na tejto ceste stretnutia aby sa aj náš svet znova stretol v bratstve, spravodlivosti a pokoji.

Pomôž nám, Pani navštívenia, prinášať druhým Krista, poslúchajúc Otca v láske Ducha Svätého!

Modlitba Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 (Česká verze)

Panno Maria, která jsi vstala a spěšně ses vydala do hor za Alžbětou, veď i nás vstříc těm, kteří nás očekávají, abychom jim předali živé evangelium:Ježíše Krista, tvého Syna a našeho Pána!

Vyrazíme rychle, bez rozptylování a zdržování, připravení a plní radosti. Půjdeme pokojně,
protože ti, kdo mají Krista, mají pokoj a konání dobra je nejlepší způsob života. Panno Maria, pomáhej nám, ať se nám tento Světový den mládeže stane společnou oslavou Krista, kterého vítáme ve svých srdcích, jako jsi to kdysi udělala Ty.

Ať se nám toto setkání stane časem svědectví a sdílení, bratrství a díkůvzdání, ať jsme stále otevřeni jedni pro druhé. S Tebou chceme pokračovat na cestě setkávání, aby se celý svět shromáždil v bratrství, spravedlnosti a míru. Pomoz nám, Panno Maria, přinášet Krista všem ve jménu Otce, v lásce Ducha Svatého! Amen.

Dni v diecéze

Dni v diecéze je stretnutie mladých z celého sveta, ktoré predchádza SDM v Lisabone 2023. Uskutočnia sa od 26.-31.7.2023 a uskutočnia sa v 17 diecézach po celom Portugalsku: Algarve; Angra; Aveiro; Beja; Braga; Braganca-Miranda; Coimbra; Evora; Funchal; Guarda; Lamego; Leiria-Fatima; Portalegre-Castelo Branco; Porto; Viana do Castelo; Vila Real; Viseu. Slovensko a Česko strávi Dni v diecéze Porto.

Čo sú to dni v diecéze?

“Dni v diecéze” je stretnutie, ktoré predchádza Svetovým dňom mládeže a skladá sa z integrovania mladých z celého sveta do farských komunít vo viacerých diecézach. Je to spôsob prípravy pre pútnikov ale tiež pre hostiteľské komunity na celosvetové stretnutie.

Počas týchto dní účastníci lepšie spoznajú región a miestnu Cirkev. Účastníci tento týždeň prežijú v rodinách alebo farských zariadeniach aby zažili skutočnú miestnu Cirkev, evanjelizáciu a misie.

Program

Program počas Dní v diecéze je vystavaný na piatich pilieroch: prijatie, objavovanie, misia, kultúra a vyslanie. Dni v diecéze začínajú 26.7., no pútnici zo Slovenska sú pozvaní prichádzať už od 24.7.

Dni v diecéze Porto

Diecéza Porto sa rozkladá na rozlohe okolo 3000 m2 s populáciou okolo 2 miliónov. Nachádza sa na severe Portugalska, na pobreží Atlantického oceánu.

Prvý Portský biskup bol v rokoch 1114-1136 D. Hugo. Známou miestnou pamiatkou je románsko-gotická Portská katedrála, postavená v 12.-13. storočí, s barokovými prvkami ktoré boli pridané v 17.-18. storočí..

Zdroj: https://svetovednimladeze.sk/

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie