Aktuality

Stretnutie MaZ

Od 18. – 21. mája 2023 sa vo farnosti sv. Anny v Oravskej Lesnej konala duchovná obnova pre laických misionárov (MaZ – z nemeckého – misionár na čas), ktorý sa pripravujú na jednoročnú misijnú činnosť.

Tieto stretnutia sa konajú raz za dva mesiace, počas ktorých sa dobrovoľníci na túto svoju budúcu službu rozhodujú, skúmajú svoje vnútro J,  modlia sa, pripravujú sa aj po odbornej stránke, či už na duchovnej alebo psychologickej rovine. Nechýbajú ani stretnutia, počas ktorých naši pátri SVD a sestry SSpS im rozprávajú o charizme a spiritualite Arnoldovej rodiny. 

Počas jedného večera sme mali on-line rozhovor s našou laickou misionárkou Majkou, pochádzajúcou z Lendaku, ktorá momentálne pôsobí v Argentíne a ktorá nám porozprávala o svojej misijnej skúsenosti v tejto krajine.

Chceme sa poďakovať aj duchovnému správcovi vdp. Petrovi Dobrovičovi a farníkom vo farnosti v Oravskej Lesnej, ktorí nás medzi seba veľmi milo prijali a poskytli nám možnosť prežiť tieto dni s nimi.

Oravská Lesná je veľmi krásna dedinka s typickou oravskou prírodou, ktorá očarí nielen našinca, ale každého, kto tam zavíta.

Ak by ste mali záujem dozvedieť sa viac o tomto projekte – MaZ, neváhajte, a ozvi sa nám.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie