Aktuality

STRETNUTIE NOVICOV A MISIJNÝCH SESTIER SLUŽOBNÍC DUCHA SVÄTÉHO V REVÚCEJ

V sobotu 11.6.2022 sme my, novici Jakub a Benedikt, navštívili spolu s novicmajstrom P. Baráthom Misijné sestry Služobníc Ducha Svätého v Revúcej. V tomto meste je to prvá a zároveň jediná rehoľná komunita. Od Vidinej, kde trávime rok noviciátu, je to najbližšia misia Arnoldovej rodiny. Naša návšteva pripadla práve v týždni, kedy sme slávili dva najväčšie sviatky našich rehoľných kongregacií – Zoslanie Ducha Svätého a Najsvätejšiu Trojica. 

Sestry tejto komunity, sr. Mária Magdaléna, sr. Marta a sr. Katarína, sa podelili s nami so svojimi skúsenosťami a zážitkami, s ktorými sa počas svojho  dvojročného pôsobenia stretli. Sú naozaj požehnaním pre toto mesto, vydávajú svedectvo svojej misie a života medzi ľuďmi či už v osem-poschodovom paneláku, kde bývajú, na školách v ktorých vyučujú, či medzi chorými a staršími ľudmi. 

Niekedy si myslíme, že ak chceme realizovať našu misiu, musíme ísť ďaleko do rozvojových krajín, no zabúdame na to, že misia je všade tam kde sme. 

Spolu sme slávili svätú omšu v ich domácej kaplnke, mali sme spoločný obed. Sestry nám taktiež pripravili prehliadku mesta. Navštívili sme  Rímskokatolícky kostol sv. Vavrinca, v duchu ekumenizmu aj Evanjelický kostol a vežu kostola s výhľadom na mesto. Spočiatku sme chceli hľadať rozdiely, no slová pani farárky nás pozvali k hľadaniu jednoty a toho, čo nás spája. Tiež nám sestry ukázali vyhľadávanú atrakciu NP Muránska Planina – sysľovisko.

Prežili sme s nimi naozaj požehnaný deň, ktorý nás povzbudil do ďalších dní našej formácie v noviciáte. Ďakujeme sestrám za prijatie a vyprosujeme im silu a svetlo Ducha Svätého do ich misie. 

Text pripravil: novic Benedikt Kočamba

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie