Stretnutie spolubratov, ktorí sú v doživotných sľuboch do 10-tich rokov.

Stretnutie spolubratov, ktorí sú v doživotných sľuboch do 10-tich rokov.

Od nedele 16-teho do utorka 18-teho februára 2020 sa v Novom Hrozenkove na Morave konalo stretnutie spolubratov, ktorí sú v doživotných sľuboch do 10-tich rokov.

Spolu s pátrom Marekom Vaňušom, ktorý má formáciu mladších spolubratov na starosti, sa ho zúčastnili naši pátri Juraj Begány (Praha – Uhříneves), Karol Tefa (Nový Hrozenkov), Hans Dedyanto (Terchová), Milan Toman a Tomáš Baleja (Bratislava), Matej Reiner a Tomáš Gerboc (Nitra – Kalvária). Páter George Mondo (Kolín u Prahy) sa stretnutia nezúčastnil, nakoľko reprezentuje v týchto dňoch Českú republiku na turnaji kňazov v halovom futbale.

Program stretnutia tvorili prednášky o Svätom Písme a spoločné zdieľanie sa nad ním. Taktiež zdieľanie o službe, ktorú na jednotlivých miestach nášho pastoračného pôsobenia bratia vykonávajú.

Valašsko je nádherný kraj a tak si spolubratia urobili aj výlet – na Pustevny neďaleko Radhošťa, kde sa nachádzajú nádherné stavby, ktoré projektoval slovenský architekt Dušan Jurkovič.

Na Morave má Spoločnosť Božieho Slova jednu komunitu, kde pôsobia štyria spolubratia. Páter Dušan Šimala a páter Karol Tefa v Novom Hrozenkove, páter Ján Rušin v Halenkove a páter František Kantár vo Velkých Karloviciach.

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie