Stretnutie spolubratov, ktorí sú v doživotných sľuboch do 10-tich rokov.

Stretnutie spolubratov, ktorí sú v doživotných sľuboch do 10-tich rokov.

Od nedele 16-teho do utorka 18-teho februára 2020 sa v Novom Hrozenkove na Morave konalo stretnutie spolubratov, ktorí sú v doživotných sľuboch do 10-tich rokov.

Spolu s pátrom Marekom Vaňušom, ktorý má formáciu mladších spolubratov na starosti, sa ho zúčastnili naši pátri Juraj Begány (Praha – Uhříneves), Karol Tefa (Nový Hrozenkov), Hans Dedyanto (Terchová), Milan Toman a Tomáš Baleja (Bratislava), Matej Reiner a Tomáš Gerboc (Nitra – Kalvária). Páter George Mondo (Kolín u Prahy) sa stretnutia nezúčastnil, nakoľko reprezentuje v týchto dňoch Českú republiku na turnaji kňazov v halovom futbale.

Program stretnutia tvorili prednášky o Svätom Písme a spoločné zdieľanie sa nad ním. Taktiež zdieľanie o službe, ktorú na jednotlivých miestach nášho pastoračného pôsobenia bratia vykonávajú.

Valašsko je nádherný kraj a tak si spolubratia urobili aj výlet – na Pustevny neďaleko Radhošťa, kde sa nachádzajú nádherné stavby, ktoré projektoval slovenský architekt Dušan Jurkovič.

Na Morave má Spoločnosť Božieho Slova jednu komunitu, kde pôsobia štyria spolubratia. Páter Dušan Šimala a páter Karol Tefa v Novom Hrozenkove, páter Ján Rušin v Halenkove a páter František Kantár vo Velkých Karloviciach.

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie