Aktuality

Stretnutie verbistov na Morave

Stretnutie verbistov na Morave

V dňoch od 12.1 do 14.1 2020 sa vo Veľkých Karloviciach na Morave konalo stretnutie Slovenskej provincie spolubratov Spoločnosti Božieho Slova. Stretnutie tohto typu sa uskutočnilo aj z dôvodu permanentnej formácie členov našej spoločnosti a zúčastnilo sa ho 24 spolubratov.

V rámci programu sme si spoločne vykonali púť na Turzovku. Taktiež sme si vypočuli hodnotné prednášky o  „Pochopení pastoračných výziev dneška“(podľa dokumentu Christus vivit), zaoberali sme sa aktivitami v rámci Roku Božieho slova, vzájomne sme sa obohatili skúsenosťami ohľadom pôsobenia v našich farnostiach. Hlavnou témou ďalšieho dopoludnia bola príprava na „100 rokov príchodu Spoločnosti Božieho Slova na Slovensko“. Nechýbali ani pravidelné diskusie a práca v skupinách nad jednotlivými bodmi. Zo stretnutia sme všetci odchádzali povzbudení na duši aj na tele, keďže sa o nás spolubratia ukážkovito postarali. Ďakujeme

Text pripravil P. Matej Reiner SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie