Aktuality

STAV RIEKY MÁSA PRI MISIJNOM DOME SV. MICHALA V STEYLI (18.7.2021)

Najvyššia hladina rieky Mása dosiahla včera 1844 cm, čo je asi 50 cm pod piatkovým očakávaním. Dnes ráno hladina vody klesla už o takmer 30 cm. Tri čerpadlá sú v prevádzke od včerajšieho rána. Kvôli poškodenému ventilu musíme prečerpávať vodu, ktorá prúdi z Masy do areálu. Ide to dobre. Vyjdeme bez väčších škôd. (Brat Roland, rektor Misijného domu v Steyli)

Steyl je holandské mestečko ležiace pri hraniciach s Nemeckom. P. Arnold Janssen, zakladateľ Spoločnosti Božieho Slova a dvoch sesterských kongregácií, si ho vybral, aby tam založil Misijný dom sv. Michala, keďže to v Nemecku vzhľadom na vtedajšiu politickú situáciu nebolo možné. Biskup Paredis z holandského Roermondu, ktorý P. Arnoldovi tento projekt schválil, sa niekoľko dní po jeho návšteve zmienil o tejto záležitosti tamojšiemu dekanovi mesta slovami: „Bol u mňa páter Janssen, rektor uršulínok z Kempenu. Predstavte si, chce založiť misijný dom a nemá ani cent vo vrecku! Alebo je to blázon, alebo svätec!”

Misijný dome sv. Michala v Steyli je postavený na mieste pôvodného hostinca pri rieke Mása.

Fotografie súčasnej situácie v Steyli:

Sarkofág sv. Arnolda Janssena za zvyčajných okolnosti.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie