Aktuality

TROJKRALOVY SPRIEVOD v Bratislave

V mnohých hlavných mestách Európy sa na sviatok Troch kráľov usporadúva výpravný sprievod ulicami. Talianska Florencia sa môže hrdiť stáročia dlhou tradíciou kavalkády kráľov.

Po roku 1989 sa v duchu tejto vzácnej tradície podarilo založiť Trojkráľový sprievod v Prahe a vo Varšave. V roku 2019 sa v spolupráci spoločnosti Istroproduction s koledníckou akciou Dobrá novina uskutočnil prvý Trojkráľový sprievod v Bratislave. Na jeho príprave spolupracovali aj mestská časť Staré mesto a inštitúcie Magistrátu.

Mudrci z ďalekých končín, reprezentujúci príslušníkov troch generácií a troch kontinentov, zavítali k nám na koňoch a najmladší z nich prišiel na ťave. Sprevádzali ich bubeníci, gajdoši a koledníci. Cestu im ukazovali malí hviezdonosci. V uličkách a na námestiach starého mesta sa rozohral príbeh, ktorý sa kedysi odohral v Jeruzaleme a okolí.

Vysoká účasť verejnosti, mediálny záujem toto bezplatné a generačne, kultúrne i sociálne inkluzívne podujatie vyústili do prísľubu kontinuity zo strany mestskej časti Staré mesto.

Štvrtý Trojkráľový sprievod sa začne 6. januára 2024 o 14:30 na nádvorí Bratislavského hradu.

Ústrednou témou sprievodu zostáva putovanie mudrcov za svetlom, ktoré ich vedie k dieťaťu v jasličkách.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie