Aktuality

Začala XVIII. Generálna kapitula SVD

Začala XVIII. Generálna kapitula SVD

V talianskom Nemi sa začala XVIII. Generálna kapitula Spoločnosti Božieho Slova. Slovensko zastupujú P. Kruták, provinciál a P. Ján Štefanec. Celkovo je Slovensko na 5. mieste v počte účastníkov kapituly, nakoľko traja ďalší Slováci sú jej súčasťou. P. Peter Dikoš, generálny prokurátor, P. Peter Dušička, koordinátor východoeurópskej zóny a P. Marek Vaňuš, biblický koordinátor.

Hlavným mottom kapituly sú slová „Láska Kristova nás pohýňa“

149 kapituĺarov zo 48 krajín pracujúcich v 86 krajinách našej planéty sa bude štyri týždne intenzívne modliť a zamýšľať nad poslaním misionárov verbistov v súčasnom svete. Bude rozlišovať kde možno čo najúčinnejšie napĺňať Božiu vôľu a dávať zmysel misionárskej prítomnosti medzi ľuďmi dneška.

Generálny predstavený P. Heinz Kulüke vo svojom otváracom príhovore pozval všetkých kapitulárov nebáť sa dať vo svojom živote posledných na prvé miesto, urobiť z nich prioritu, služby, apoštolátu, misie. Sám však hovorí že má viac otázok, než odpovedí, ako ďalej pod vedením Ducha Svätého.

Kapitula začala a prinesie určite veľa dobrého. Aj Váš príspevok v modlitbe je cenný. Ostaňte s nami.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie