Sv. Agnesy

„I povedal im: „Sobota bola ustanovená pre človeka, a nie človek pre sobotu. A tak je Syn človeka pánom aj nad sobotou.“
Mk 2, 23-28

Zamyslenie:
Je sobota. Spolubývajúca sedí vo svojej izbe. Ja som práve prišla z mesta. Sedím v kuchyni a hlavou mi víria myšlienky…

… ako: prečo nie je upratané, prečo nie je povysávané, prečo nie je umytá podlaha, prečo nie je vysypaný kôš?! Pozná to asi každý. Viete, práve s takýmto typom myšlienok som schopná živiť moje srdce každý deň. Našťastie máme dobrého Boha, ktorý sa nám pripomína, aj v tých najbizarnejších situáciách. Pre mňa takáto situácia nastala práve v tej chvíli, keď som rozmýšľala nad tým všetkým. A následne mi kládol otázky on: “Spýtala si sa jej, aký mala dnes deň? A ako sa vlastne má?” Vyzerala totiž dosť chorá. Nevnímala som tieto otázky ako výčitky, ale ako dobré rady od starostlivého Otca. Mohla by som si kľudne povedať, “veď je sobota, upratovací deň. Kedy sa to má všetko stihnúť?” Lenže tým by som “znovu” uzavrela, alebo zavrhla  pekný rozhovor s Bohom. Cez tieto myšlienky ma priviedol Boh k tomu, že prevyšujem veci nad človekom, že prevyšujem to,  či je umytá podlaha nad vzťahom s tým človekom, že prevyšujem upratovanie nad rozhovorom s ním… A mohla by som pokračovať ďalej.

            Boh nám presne týmto slovom hovorí, že sobota bola v prvom rade ustanovená pre človeka, aby pestoval vzťahy, tešil sa z nich a v konečnom dôsledku ďakoval a chválil za to Boha. To nám naplní srdcia a tak môžeme zažívať úprimnú radosť v srdci.

Aplikácia:

1/ Je pre teba sobota dňom, kde vidíš väčší priestor stretnutia sa s Bohom?

2/ Je niečo v Tvojom živote, čomu dávaš väčší priestor ako Bohu?

Mária

slobodná, učiteľka, 27 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie