Sv. Štefana, prvého mučeníka

Sv. Štefana, prvého mučeníka

„Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás. Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.“
Mt 10, 17-22

Užívam si uplynulý rok, pretože sa nám narodil syn. Väčšinu času je to veľká radosť, niektoré dni, alebo skôr noci sú náročnejšie, no zakaždým keď sa na mňa náš syn usmeje, pošle pusu, rozbehne sa za mnou a objíme ma, v tom momente sú všetky ťažkosti zabudnuté a užívam si tú chvíľu jeho bezbrannosti a oddanosti. Je úplne závislý od svojich rodičov.

Ježiš hovorí o ťažkostiach, ktoré ako jeho učeník a nasledovník budem zažívať, keď budem vydávať svedectvo. A ide až do extrému. Ježiš má rád extrémy len aby ma prebral k životu. Veď keď mi ubližujú cudzí ľudia, to sa ešte dá zniesť. Ale ako zniesť krivdu od najbližších? Nejde o to, že to musí nastať. Ježiš ma pripravuje na to, že byť jeho učeníkom na tejto zemi môže byt extrémne náročné. Som pripravený vzdať sa všetkého, čo ma môže od konečného cieľa, teda večného života odradiť? Som pripravený vytrvať do konca?

Aplikácia:

 Vytrval som do konca vo svojom adventnom predsavzatí?

Mám odvahu denne prinášať svedectvo a znášať posmech za svoju vieru?

Viktor

manžel a otec, lekár, 29 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie