Zamyslenia

ZAMYSLENIE
NA SOBOTU 25. TÝŽDŇA
V CEZROČNOM OBDOBÍ

ZAMYSLENIE NA SOBOTU 25. TÝŽDŇA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Keď sa všetci divili všetkému, čo Ježiš robil, povedal svojim učeníkom: „Dobre počúvajte a zapamätajte si, čo vám poviem: Syn človeka bude vydaný do rúk ľudí.“ Lenže oni nechápali toto slovo. Bolo im zahalené, aby mu nerozumeli, ale báli sa ho opýtať na to slovo.

Lk 9, 43b-45

Zamyslenie:

Dnes, keď Stvoriteľ všetkého života ohlasuje svoje vlastné odovzdanie sa do rúk tým, ktorých prišiel spasiť výmenou za svoj vlastný život, je dosť silná provokácia. Mohli by sme povedať, že to nebolo potrebné, že to bolo prehnané. Stále však zabúdame na ťažké bremeno, ktoré prevláda v Kristovom srdci, na náš hriech, najradikálnejšie zlo, príčinu a následok nášho vlastného ja umiestneného na miesto Boha. Ale aj napriek tomu, že sme hriešnici Boh nás miluje v osobe jeho Syna Ježiša Krista. Pretože sme koniec koncov ako jeho učeníci: „Lenže oni nechápali toto slovo. Bolo im zahalené, aby mu nerozumeli, ale báli sa ho opýtať na to slovo.“ (Lk 9,45).

Jedným z kľúčov kresťanskej múdrosti je uznanie veľkosti a nesmiernosti Božej Lásky, pričom uznávame aj našu maličkosť a podlosť nášho hriechu. Dokážeme to pochopiť? Keď príde deň s veľkým D, zistíme, že máme k dispozícii Božiu lásku, a povieme spolu so svätým Augustínom so slzami lásky: „Tak dlho mi trvalo, kým som ťa začal milovať, Bože!“. Ale zároveň nezabúdajme, že ten deň môže byť aj dnes.

Zamyslenie v audio podobe:

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie