Aktuality

ZEMETRASENIE NA TAIWANE

Taiwan zasiahlo pred dvoma dňami zemetrasenie. Na tomto ostrove pôsobí od svojej vysviacky Slovák, rehoľný kňaz, páter Patrik Páleník SVD.

On je v poriadku a zaslal nám niekoľko správ o zemetrasení:

“Zemetrasenia sú na Taiwane dosť časté, nakoľko sa nachádzame neďaleko prelomu dvoch litosferických dosiek – filipínskej a euroázijskej. Aj dnes poobede ako som sedel na gauči som pocítil jemné chvenie. A občas to zatrasie poriadne. Myslím, že ten pocit chvenia je veľmi individuálny. Závisí, či ste na prízemí, alebo na poschodí, samozrejme závisí ako ďaleko ste od jadra zemetrasenia.

Ja som na Taiwane už vyše 10 rokov, a zažil som citeľnejšie zemetrasenia (teda nehovorím o richterovej stupnici, ale o pocite), ale jedna mladá doktorka, ktorá žije na Taiwane asi 20 rokov povedala, že tentokrát to bolo pre ňu najstrašidelnejšie.

Ešte jeden detail: väčšina zemetrasení je horizontálna, teda z boku do boku. Zriedkavejšie, ale o to nebezpečnejšie sú zemetrasenia vertikálne, teda z hora dole. Nedávne zemetrasenie malo aj vertikálny ráz.

Ale sme všetci OK, nejaké veci popadali, náš výťah bol dokonca čiastočne vykoľajený. Aj v našej provinciálnej komunite, nakoľko sa nachádzajú na 11.-13. poschodí to nimi poriadne potriaslo, a budú musieť stráviť nejaký čas upratovaním. Všetko dobré. Patrik SVD”

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie