logo

na cestách
s evanjeliom

Kde sme

Čo robíme

Misie


feed-image Odoberať články
cez RSS 2.0
Stretnutie pre mladých mužov Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Pondelok, 27. október 2014

Od 24. - 26.10. 2014 sa uskutočnilo prvé z dvoch tohtoročných stretnutí pre rozpoznanie povolania vo svetle Božieho Slova. Stretnutie sa konalo v Misijnom dome Arnolda Janssena v Bratislave. Viedol ho Páter Ján Kušnír, SVD spolu so seminaristami. Obnova niesla názov "Abrahám - cesta viery". Stretnutia sa zúčastnilo 14 mladých mužov, ktorí chceli prehĺbiť svoj duchovný život a zamyslieť sa nad otázkami Božej vôle v ich živote. Zazneli hodnotné myšlienky pátra Janka ako i svedectvá seminaristov. Bol to požehnaný čas modlitby, krásneho spoločenstva a radosti. Ďalšie stretnutie sa uskutoční 12. až 14. decembra 2014. Bližšie informácie na Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači.


20141025_12131920141025_12205020141025_16285320141025_162906

 
Indonézsky misionár po rokoch na Slovensku Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Streda, 22. október 2014

P. Johny Bhato Mite SVD študoval na Slovensku a v roku 2008 bol vysvätený za kňaza. Teraz pôsobí v Indonézii. Nedávno absolvoval kurz spirituality SVD v Steyli (Holandsko) a cestou späť do Indonézie sa 21. októbra 2014 sa zastavil po dlhom čase aj v Nitre. Rozprával o svojom kňazskom a misionárskom pôsobení vo svojej rodnej krajine v meste Ruteng. Rozhovor s ním si môžete prečítať v decembrovom vydaní časpisu Hlasy.

Video pozdrav pátra Johna:

john-mite1john-mite2john-mite3john-mite4

 
Misijná nedeľa v Trenčíne Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Streda, 22. október 2014

Tretiu nedeľu v mesiaci október si cirkev už niekoľko desaťročí pripomína misie a misijne dielo vo svete. Tento rok sme v kostole Notre Dame v Trenčíne slávili nedeľné misijné popoludnie s pátrom misionárom, Jánom Kušnírom, SVD. Príhovor p. Kušníra bol veľmi pútavý a obohatený úsmevnými príhodami z pôsobenia v Mexiku. Atmosféru stretnutia umocňovalo i originálne mexické oblečenie p. Kušníra. Po tejto zaujímavej prednáške vystúpili deti zo ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta s programom, v ktorom sa snažili pripomenúť a znovu oživiť svoje misionárske poslanie a uvedomiť si, že každý jeden kresťan má byť šíriteľom Evanjelia a nádeje vo svete. V krátkej scénke deti zdramatizovali rozhovor svätých v nebi. Patrónku misií, sv. Terezku z Lisieux všetci poznáme ako sväticu s veľkou túžbou stať sa misionárkou a slúžiť na všetkých častiach sveta súčasne. V scénke, sv. Terezka oslovila svätých, ktorí žili na jednotlivých kontinentoch, aby jej o nich porozprávali. O živote v krajinách Ázie  hovorila sv. Matka Tereza, o Amerike sv. Kateri Tekakwitha, o Európe sv. František z Assisi, o Afrike sv. Jozefína Bakhita. Oceániu predstavil sv. Peter Chanel, ktorý tam pôsobil ako kňaz a misionár a dnes je jej patrónom. „Malí svätí“ svoj rozhovor ukončili modlitbou za pokoj na celom svete, prosbami za všetkých, ktorí potrebujú pomoc i za všetkých misionárov.

 
Misijná beseda v ZŠ Krásno nad Kysucou Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Streda, 22. október 2014

Pred Misijnou nedeľou navštívil páter Martin Štefanec SVD Základú školu v Krásne nad Kysucou, kde ho pozval miestny pán farár ICLic. Mgr. Marián Vojtek, aby mal besedu o misíách pre ôsmakov a deviatakov. Každú skupinu tvorilo približne 80 žiakov, preto sa beseda konala dva-krát. Páter Martin prezentoval misie verbistov vo svete a tiež žiakom priblížil svoje misijné skúsenosti z USA, Mexika a Rumunska.


krasno-n-kysucou-admin21krasno-n-kysucou1krasno-n-kysucou2krasno-n-kysucou3

 
Misijná nedeľa 2014 Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 14. október 2014

Katolícka Cirkev na celom svete slávi 19. októbra 2014 (vždy tretia októbrová nedeľa) Svetový deň modlitieb za misie. Na Slovensku je tento deň známy pod názvom Misijná nedeľa. Je zároveň spojený s viacerými aktivitami na podporu misií vrátane zbierky Pápežských misijných diel (PMD). Po prvýkrát sa slávila v rámci Cirkvi na celom svete v roku 1926. Spomeňme si v modlitbách na všetkých misonárov, ktorí ohlasujú radostnú zvesť Evanjelia na všetkých kontinentoch, často v ťažkých a náročných podmienkach. 

Video Misijná nedeľa:


Radosť z viery vyjadrená počas sv. omše v Keni:


 
Dvaja noví diakoni SVD Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Pondelok, 13. október 2014

Mons. Jozef Haľko a diakoni Tomáš Gerboc SVD vľavo, Stanislav Orečný SVD vpravo a Bernard Meliš OP Naši spolubratia verbisti Tomáš Gerboc a Stanislav Orečný spolu s bratom dominikánom Bernardom J. Melišom OP dňa 11. októbra prijali z Božej milosti posvätný rád diakonátu. Za diakonov ich pri svätej omši v Kostole sv. Arnolda Janssena v Petržalke vysvätil bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Vo svojej homílii povzbudil nových šíriteľov Slova, aby boli nositeľmi takých slov, ktoré majú moc stať sa čímsi viac ako iba vizuálnym smogom reklamných banerov a pútačov. Na vysviacke sa zúčastnilo viac ako 40 kňazov a veľké množstvo veriacich. Páter Jozef Strečka SVD, rektor Misijného domu, pozval na záver všetkých prítomných do priestorov Misijného domu na spoločné agapé. Sme vďační Bohu za nových diakonov a vyprosujeme im veľa božích milostí i pevnú vieru založenú a zakorenenú v Kristovi.


diakonat1diakonat10diakonat11diakonat12

 
Duchovná obnova pre misijných horliteľov Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 14. október 2014

V Misijnom dome v Nitre sa konala 10.-12. okóbra duchovná obnova pre misijných horliteľov. Témou obnovy bolo: „Sedembolestná Panna Mária v živote kresťana dnes“. Obnovu viedol páter Martin Štefanec SVD. Tešíme sa, že prišli k nám i horlitelia zo vzdialených častí Slovenska. V modlitbách sme pamätali na všetkých misijných horliteľov zo Slovenska, ktorí s misionármi spolupracujú a distribuujú časopis Hlasy.

 
Veni Sancte v UPeCe Bratislava Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 14. október 2014

Univerzitné pastoračné centrum svätého Jozefa Freinademetza v Bratislave (UPeCe) privítalo v utorok 30. septembra začiatok akademického roka 2014/2015 slávnostnou akciou Veni Sancte. Otvorenie sa uskutočnilo v priestoroch UPeCe na internátoch v Mlynskej doline. Privítanie študentov začalo slávnostnou svätou omšou, ktorej hlavným celebrantom bol provinciál spoločnosti Božieho slova páter Ján Halama SVD. Koncelebrantami boli okrem iných aj kňazi pôsobiaci v UPC: správca centra - páter Ján Štefanec SVD, kaplán – páter Juraj Cibula SVD, gréckokatolícky kňaz Ľubomír Matejovič a iní duchovní venujúci sa pastorácii mládeže.

Mottom slávnostného otvorenia bola ponuka „Držím ti miesto“, určená najmä študentom prvých ročníkov. Hlavnou myšlienkou bola snaha pozvať nových študentov, aby sa začlenili medzi UPC spoločenstvo, ale aj ponuka, ktorú nám dáva Ježiš, pretože on má pre každého z nás pripravené jedinečné miesto. Pomocť s hľadaním miesta mohol študentom aj celovečerný program a agapé, ktoré nasledovali po svätej omši. Čestným hosťom večera bol aj žilinský biskup. Mons. Tomáš Galis, predseda Rady KBS pre mládež a univerzity.

 
Sv. omša v rodisku pátra Siroviča SVD Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 14. október 2014

Dňa 18.9.2014 prišiel do Ždane provinciál Spoločnosti Božieho Slova  P. Ján Halama odslúžiť sv.omšu za zosnulého pátra Františka Siroviča. Ďakujeme za tento skutok ako aj za jeho povzbudivé slová o našom rodákovi. Páter František Sirovič pôsobil dlhé roky ako kňaz-misionár v Japonsku, na Filipínach, v Írsku a v USA.  Vo svojej činnosti sa okrem kňazských a rehoľných povinností zameriaval na vedeckú činnosť, v ktorej dosiahol mimoriadne výsledky najmä v oblasti filozofie.

 
Duchovné cvičenia pre rodičov spolubratov SVD Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 14. október 2014

5.-7. septembra sa konali v Nitre na Kalvárii duchovné cvičenia pre rodičov a rodinných príslušníkov spolubratov misionárov verbistov. Zúčastnilo sa ich 22 ľudí. Exercície viedol P. Ján Halama SVD. Rodičia a príbuzní mali možnosť prežiť tieto chvíle v Misjnom dome a zároveň sa navzájom spoznať.

 
« ZačiatokPredchádzajúce1234ĎalšieKoniec »


Daruj svojmu bratovi či sestre v misiách Písmo Sväté...


Kníhkupectvo Verbum


Slovo na cestu


Misijný omšový spolokNová kniha kázní pátra Milana BubákaZaložené na CMS Joomla! Optimalizované pre Firefox 3.5 a testované pre InternetExplorer 8.
Na začiatok