logo

na cestách
s evanjeliom

Kde sme

Čo robíme

Misie


feed-image Odoberať články
cez RSS 2.0

Kríž svetových dní mládeže v UPeCe Bratislava

Štvrtok, 20. november 2014

Kríž Svetových dní mládeže navštívil 18.11.2014 Univerzitné pastoračné Centrum v Mlynskej doline v Bratislave. Pápež Ján Pavol II., dnes už svätý, ho 22. apríla 1984 daroval mladým, aby s ním putovali po celom svete. Od roku 1984 kríž obišiel takmer celý svet a bol prítomný na všetkých ďalších Svetových dňoch mládeže. Študenti ho priniesli do veľkej sály, kde nasledovala sv. omša. P. Ján Štefanec, správca UPeCe a P. Juraj Cibula slúžili sv. omšu a po nej sa konala krížová cesta v uliciach študentského mestečka medzi internátmi, kde bývajú tisíce študentov z celého Slovenska i zo zahraničia. Zamyslenia k jednotlivým zastaveniam si pripravili vysokoškoláci, ktorí sa zároveň striedali pri nesení kríža. Kríž v UPeCe bol prijatý s hlbokou vierou a úctou mladých, o čom svedčí aj ich hojná účasť na sv. omši a krížovej ceste. Tá sa skončila o pol noci a po nej si ešte mnohí prišli uctiť kríž, ktorý bol vystavený vo veľkej sále.

FOTO a VIDEO

   

Životopis sv. Arnolda Janssena vyšiel knižne i na CD

Streda, 19. november 2014

kniha Hlásateľ Slova v moci Ducha - sv. Arnold JanssenV septembri 2014 katolícke rádio Lumen predstavilo na pokračovanie život a dielo zakladateľa misijnej Spoločnosti Božieho Slova sv. Arnolda Janssena. Vydavateľstvo Spoločnosti Božieho Slova pripravilo nové vydanie knihy Hlásateľ slova v moci Ducha s bonusovým CD, ktoré je súčasťou knihy. Autorom knihy je P. Jakob Reuter SVD. Knihu v rádii Lumen interpretovala pani Hilda Michalíková, nahrávku redakčne pripravila Mgr. Andrea Eliášová PhD. Vďaka knihe a audionahrávke môžete lepšie spoznať myšlienky, rozhodovanie a duchovný profil i samotné dielo svätca, ktorého súčasníci považovali za bežného kňaza. Tento „obyčajný“ svätec mnohých prekvapí hĺbkou myšlienok a odvahou konať s veľkým nasadením to, čo chce od neho Boh.

viac info a foto

   

Biskup Judák požehnal nový obraz v nemocničnej kaplnke v Nitre

Utorok, 18. november 2014

Dňa 17. novembra 2014, na sviatok sv. Alžbety Uhorskej, sa konala slávnostná sv. omša v kaplnke nitrianskej nemocnice celebrovaná nitrianskym biskupom Mons. Viliamom Judákom. Počas sv. omše požehnal nový obraz sv. Alžbety Uhorskej a chorým vyslúžil sviatosť pomazania chorých. K úcte boli vystavené novozískané relikvie sv. Alžbety Uhorskej, ktoré boli dovezené z Viedne. Duchovní správcovia Fakultnej nemocnice P. Pavol  Kobliha SVD a P. Ján Paluch SVD spolu s veriacimi a zdravotným personálom ďakujú za duchovnú a finančnú pomoc všetkým dobrodincom, ktorí sa podieľali pri výrobe a inštalácii nových lavíc, ako aj dreveného reliéfu pod obetný stôl. Relikvie sv. Alžbety Uhorskej sú odteraz stálym exponátom určeným pre nemocničnú kaplnku vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

FOTO a VIDEO

   

Duchovné cvičenia pre kňazov v Misijnom dome v Nitre

Sobota, 15. november 2014

9.-14. novembra 2014 sa konali v Misijnom dome v Nitre duchovné cvičenia. Zúčastnili sa ich verbisti, ktorí pôsobia na Slovensku i v Českej republike a tiež aj jeden diecézny kňaz. Exercície viedol P. Peter Dušička SVD, ktorý v súčasnosti pôsobí ako koordinátor Zóny SVD Európa v Misijnom dome St. Gabrieli pri Viedni. Počas záverečnej sv. omše na konci duchovných cvičení páter provinciál Ján Halama pripomenul a zablahoželal všetkým jubilantom, ktorí počas roka slávili rôzne jubileá, či už životné, alebo rehoľné.

Čítať ďalej: %s

   

Duchovné cvičenia pre ružové sestry v Nyse (Poľsko)

Sobota, 15. november 2014

8-dňové duchovné cvičenia pre Sestry ustavičnej adorácie v Nyse (Poľsko) viedol koncom októbra páter Martin Štefanec SVD. Témou duchovných cvičení bola oslovujúca myšlienka: „Láska dáva životu zmysel.“ Komunitu tvorí v súčasnosti 12 sestier, ktoré žijú v prísnej klauzúre. Dve z nich sú Slovenky. Ružové sestry pôsobia v Nyse od roku 1990.

Čítať ďalej: %s

   

Nová misia verbistov v Lotyššsku

Štvrtok, 6. november 2014

Spoločnosť Božieho Slova otvára svoju novú misiu v Lotyšsku. Na základe pozvania arcibiskupa Rigy mons. Zbigniewa Stankiewicza súhlasilo Generálne vedenie Spoločnosti Božieho Slova v Ríme, aby verbisti otvorili novú misiu v Lotyššsku. Poľská provincia SVD bola poverená viesť a zabezpečiť túto misiu.
V rámci Generálnej vizitácie Poľskej provincie navštívil dňa 5.11.2014 arcibiskupa Rigy generálny vizitátor páter Robert Kisala SVD, zástupca Generálneho predstaveného, spolu s poľským provinciálom SVD pátrom Erykom Koppom SVD a slovenským provinciálom pátrom Jánom Halamom SVD.

pokračovanie a F O T O

   

Stretnutie pre mladých mužov

Pondelok, 27. október 2014

Od 24. - 26.10. 2014 sa uskutočnilo prvé z dvoch tohtoročných stretnutí pre rozpoznanie povolania vo svetle Božieho Slova. Stretnutie sa konalo v Misijnom dome Arnolda Janssena v Bratislave. Viedol ho Páter Ján Kušnír, SVD spolu so seminaristami. Obnova niesla názov "Abrahám - cesta viery". Stretnutia sa zúčastnilo 14 mladých mužov, ktorí chceli prehĺbiť svoj duchovný život a zamyslieť sa nad otázkami Božej vôle v ich živote. Zazneli hodnotné myšlienky pátra Janka ako i svedectvá seminaristov. Bol to požehnaný čas modlitby, krásneho spoločenstva a radosti. Ďalšie stretnutie sa uskutoční 12. až 14. decembra 2014. Bližšie informácie na Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači.


20141025_12131920141025_12205020141025_16285320141025_162906

   

Indonézsky misionár po rokoch na Slovensku

Streda, 22. október 2014

P. Johny Bhato Mite SVD študoval na Slovensku a v roku 2008 bol vysvätený za kňaza. Teraz pôsobí v Indonézii. Nedávno absolvoval kurz spirituality SVD v Steyli (Holandsko) a cestou späť do Indonézie sa 21. októbra 2014 sa zastavil po dlhom čase aj v Nitre. Rozprával o svojom kňazskom a misionárskom pôsobení vo svojej rodnej krajine v meste Ruteng. Rozhovor s ním si môžete prečítať v decembrovom vydaní časpisu Hlasy.

Video pozdrav pátra Johna:

FOTO a VIDEO

   

Misijná nedeľa v Trenčíne

Streda, 22. október 2014

Tretiu nedeľu v mesiaci október si cirkev už niekoľko desaťročí pripomína misie a misijne dielo vo svete. Tento rok sme v kostole Notre Dame v Trenčíne slávili nedeľné misijné popoludnie s pátrom misionárom, Jánom Kušnírom, SVD. Príhovor p. Kušníra bol veľmi pútavý a obohatený úsmevnými príhodami z pôsobenia v Mexiku. Atmosféru stretnutia umocňovalo i originálne mexické oblečenie p. Kušníra. Po tejto zaujímavej prednáške vystúpili deti zo ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta s programom, v ktorom sa snažili pripomenúť a znovu oživiť svoje misionárske poslanie a uvedomiť si, že každý jeden kresťan má byť šíriteľom Evanjelia a nádeje vo svete. V krátkej scénke deti zdramatizovali rozhovor svätých v nebi. Patrónku misií, sv. Terezku z Lisieux všetci poznáme ako sväticu s veľkou túžbou stať sa misionárkou a slúžiť na všetkých častiach sveta súčasne. V scénke, sv. Terezka oslovila svätých, ktorí žili na jednotlivých kontinentoch, aby jej o nich porozprávali. O živote v krajinách Ázie  hovorila sv. Matka Tereza, o Amerike sv. Kateri Tekakwitha, o Európe sv. František z Assisi, o Afrike sv. Jozefína Bakhita. Oceániu predstavil sv. Peter Chanel, ktorý tam pôsobil ako kňaz a misionár a dnes je jej patrónom. „Malí svätí“ svoj rozhovor ukončili modlitbou za pokoj na celom svete, prosbami za všetkých, ktorí potrebujú pomoc i za všetkých misionárov.

   

Misijná beseda v ZŠ Krásno nad Kysucou

Streda, 22. október 2014

Pred Misijnou nedeľou navštívil páter Martin Štefanec SVD Základú školu v Krásne nad Kysucou, kde ho pozval miestny pán farár ICLic. Mgr. Marián Vojtek, aby mal besedu o misíách pre ôsmakov a deviatakov. Každú skupinu tvorilo približne 80 žiakov, preto sa beseda konala dva-krát. Páter Martin prezentoval misie verbistov vo svete a tiež žiakom priblížil svoje misijné skúsenosti z USA, Mexika a Rumunska.


krasno-n-kysucou-admin21krasno-n-kysucou1krasno-n-kysucou2krasno-n-kysucou3

   


Daruj svojmu bratovi či sestre v misiách Písmo Sväté...


Kníhkupectvo Verbum


Slovo na cestu


Misijný omšový spolokNová kniha kázní pátra Milana BubákaZaložené na CMS Joomla! Optimalizované pre Firefox 3.5 a testované pre InternetExplorer 8.
Na začiatok