Aktuality

3 roky od tragickej smrti sr. Veroniky Ráckovej SSpS

3 roky od tragickej smrti sr. Veroniky Ráckovej SSpS

Misia Slovenskej misionárky sestry Veroniky predčasne skončila, no v našich srdciach žije jej zápal a nasadenie pre odkázaných a núdznych.

Lekárka, sestra Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého a slovenská misionárka v Južnom Sudáne. Pracovala v zdravotnom stredisku sv. Bakhity v meste Yei. Vykonávala ošetrovateľstvo a zdravotnú starostlivosť najmä pre ľudí s chorobou HIV a AIDS, tiež pre ľudí s rôznym postihnutím. Dňa 16. mája 2016 po polnoci, keď sa vracala z nemocnice, po tom, ako prevážala tehotnú pacientku, na jej zdravotnícke auto zaútočili ozbrojenci a vážne ju zranili. Po dvoch operáciách roztrieštenej panvy v miestnej nemocnici bola prevezená vrtuľníkom do Nairobi v Keni na ďalšiu operáciu, kde však ťažkým zraneniam dňa 20.5. 2016 podľahla.

Ozbrojený prepad na sr. Veroniku bol spáchaný len pár hodín po tom, ako bolo zverejnené posolstvo Svätého Otca Františka k 90. výročiu slávenia Svetových dní misií na tému „Misionárska Cirkev, svedkyňa milosrdenstva.

Kresťanská viera nám dovoľuje žiť nádejou, že duša sestry Veroniky odpočíva v nádeji na vzkriesenie. Zároveň nás posilňuje vo viere v jej orodovanie za nás, ktorí pokračujeme v misijnej práci.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie