Fotokroniky

Duchovná obnova s verbistami

V Misijnom dome sv. Arnolda v bratislavskej Petržalke sa od piatku do nedele (10.-12. máj 2024) konala duchovná obnova pre mladých mužov. Účastníci obnovy, spolu s formačnou komunitou, sa venovali lektúre starozákonnej knihy Tobiáš. Duchovnú obnovu viedol P. Tomáš Gerboc SVD.

Hlavnou myšlienkou a témou obnovy bola nádej, ktorá bola neustále prítomná v živote “hlavnej postavy” Knihy Tobiáš – Tobiho. Tobi vo svojom živote zažil úspech a naplnenie. Taktiež, napriek snahe konať spravodlivo, do jeho života vstúpilo otroctvo, posmech, opovrhnutie, či choroba. V tomto všetkom ale nestratil nádej v Božiu prítomnosť, jeho požehnanie a v správnosť svojho konania. Táto jeho spravodlivosť bola odmenená nápravou všetkého zlého a radosťou z požehnaného rodinného života. Nestratiť nádej a s trpezlivosťou dôverovať je každodennou cestou duchovného života kresťana.

V sobotu popoludní, v rámci spoločného zdieľania, si účastníci urobili výlet do Malých Karpát – lokalita Medené Hámre a podvečer si spolu so seminaristami SVD zahrali futsal. Obnovy sa zúčastnilo šesť mladých mužov.

Duchovné obnovy pre mladých mužov sa konajú štyri až päť krát v roku, v rámci projektu pastorácie povolaní SVD na Slovensku. Účastníkom poskytuje priestor na modlitbu, duchovné rozhovory, spoznanie komunity seminaristov a nahliadnutie do rehoľného života.

Text: Mediálny tím SVD Foto: Mediálny tím SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie