Aktuality

NOVÉNA K NEPOŠKVRNENÉMU POČATIU – 3. deň

NOVÉNA K NEPOŠKVRNENÉMU POČATIU – 3. deň

“Nech sa mi stane, podľa tvojho slova.” (Lk, 1,38)

.

Mária dôveruje, Mária necháva Boha, aby s ňou v každej chvíli konal  podľa svojej vôle. Jej sloboda je úplne oddaná milosti – necháva sa milovať a zároveň sa milovať.Necháva Boha, aby bol pre ňu tým, kým skutočne je – konajúcou Trojicou v jednote. Boh činným.
Otec je jediným darcom života a Syn tento život v plnosti prijíma, pričom vzdáva vďaky Otcovi. Z tohto daru, z tejto vzájomnej výmeny, vzniká dokonalá Láska, a to až do bodu, kedy obaja majú jedno srdce, jeden dych, jedného ducha, sú jednotou v láske. Mária je malé stvorenie, ktoré je úplne uchvátené Božím darom – Boh hovorí a jeho Slovo sa stáva telom, v tele tejto malej ženy. Blahoslavená si Panna Mária, ty, ktorá počúvaš a poslúchaš v láske. Boh sám môže žiť v tebe, ako malé dieťa v lone svojej mamy.

Zdravas’, Mária, milosti plná, Pán s tebou, požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš. Svätá Mária, Matka Božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej. Amen.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie