Proste Pána žatvy

Z ATEISTKY KARMELITÁNKA

Boh prehovoril do srdca umelkyne – a z ateistky sa stala nielen kresťanka, ale rehoľníčka, karmelitánka. 

Podcast:

Umelkyňa Holly Rodriguezová bola celý život ateistkou a nikdy sa nezaujímala o Boha či o Cirkev. Žila v tichom prímorskom mestečku v kraji Kent v Anglicku a venovala sa svojmu umeleckému povolaniu. Jedno chladné ráno roku 2016 sa však stalo čosi, čo radikálne zmenilo celý jej život. Boh ku nej prehovoril. Ako? Potom, čo sa ráno zobudila, išla si uvariť kávu. Nebolo to nič nezvyčajné, pretože to patrilo k jej rannému rituálu. Odrazu ju však naplnila silná túžba, ktorej nemohla odolať. Cítila, že má ísť do kostola. Vôbec tomu nerozumela a ani nevedela, kam má vlastne ísť. Predsa však len vyšla z domu a začala kráčať po ulici. Ako prešla pár desiatok metrov a rozhliadla sa, zbadala, že v okolí jej domu sa predsa len nachádza kostol. Bol to rímsko-katolícky kostol. Neskôr o tom napísala:

Je podivuhodné, ako dokážeme byť slepí voči Božej prítomnosti. Boh je nám tak blízko a my to nevnímame, pretože máme uzavreté srdce.“  

Cestou ku kostolu prechádzala okolo farského úradu a rozhodla sa, že sa tam zastaví. Zazvonila a otvorila jej sekretárka, ktorá sa na ňu milo usmiala a poprosila ju, aby chvíľu počkala, kým ona zavolá kňaza. Holly nikdy predtým nemala nič do činenia s kňazom a preto bola ohromená jeho dobrou vôľou a ochotou pomôcť jej.

„Nikdy v živote som nestretla človeka, ktorý ma tak srdečne prijal.“

Otec Marek sa s ňou porozprával a odporučil jej navštevovať kurz prípravy na krst pre dospelých. Zároveň ju pozval aj na nedeľnú svätú omšu. Holly prišla v nedeľu do kostola a tak to na ňu zapôsobilo, že začala prichádzať každý deň na svätú omšu. Po absolvovaní kurzu bola o rok na to počas Veľkonočnej vigílie pokrstená a prijala sviatosť birmovania.

Bol to však len začiatok jej života viery, ktorý sa začal v nej plodne rozvíjať. Holly sa naučila modliť ruženec a denne sa ho aj verne a vytrvalo modlievala. Stala sa členkou Máriinej légie a pustila sa aj do čítania životopisov svätých. Zvlášť ju oslovil život a spiritualita sv. Terézie z Avily a svätej Terézia z Lisieux; dvoch veľkých svätíc karmelitánskej rehole.  Postupne v nej začalo rásť povolanie k zasvätenému životu. Po dlhom procese rozlišovania Holly sa rozhodla vstúpiť do karmelitánskeho kláštora, kde plánuje stráviť zvyšok života v modlitbe za Cirkev, svet a kňazov. O svojom povolaní hovorí:

S úprimnou láskou chcem mať účasť na Ježišovom utrpení v Getsemanskej záhrade a sprevádzať ho na krížovej ceste.

Pred niekoľkými dňami na Twitteri napísala, že po týždni duchovných cvičení odchádza zo Spojeného kráľovstva, aby sa venovala svojmu povolaniu karmelitánky.

Preložil a upravil P. Peter Dušička, SVD.

Zdroj: https://www.shalomworld.org/news/an-atheists-unusual-journey-into-catholicism-and-religious-life

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie