Rozhovory
Na Slovensku som si všimol, že ľudia sa často nezdravia

Na Slovensku som si všimol, že ľudia sa často nezdravia

Bruno Wensan’na Bawerima pochádza z Toga, je verbista a študent teológie. Na Slovensku prežil dva roky a urobil si pastoračnú prax. V rámci internacionality, ktorú rehoľa verbistov poskytuje, mal možnosť učiť sa slovenčinu v našej krajine a tiež pomáhať pri pastorácii v Univerzitnom pastoračnom centre v Bratislave. Bruno sa narodil 13. apríla 1992 v meste Kara na severe republiky Togo. Pochádza z kmeňa Nawda. Je štvrtý zo šiestich detí.

čítaj viac
Misionár z Oravy medzi imigrantami v Kalifornii

Misionár z Oravy medzi imigrantami v Kalifornii

Páter Pavol Sochuľák SVD pochádza z Novoti na Orave. V roku 1991 vstúpil k misionárom verbistom, teológiu študoval na Slovensku a v Nemecku. V roku 1999 bol vysvätený za kňaza. V tom istom roku odišiel na misie do Kolumbie. Po ročnej jazykovej príprave začal pracovať ako misionár v misijnej stanici Vigia del Fuerte.

čítaj viac
Z Irkutska do Petrohradu

Z Irkutska do Petrohradu

Páter Michal Marhefka SVD, rodák z Ľubice, prišiel do Ruska v roku 2009. V roku 2010 ho predstavení poslali na misiu do Irkutska, kde pôsobil do októbra 2012, kedy dostal určenie na misiu do St. Petersburgu (bývalý Leningrad). O svojej misii v Irkustku, ale i o plánoch v Petrohrade rozpráva v nasledujúcom rozhovore.

čítaj viac
Vianoce v El Alte

Vianoce v El Alte

Páter Ondrej Pešta SVD pochádza zo Slovenskej Vsi. Do SVD vstúpil v roku 1996 a vysvätený za kňaza bol v roku 2003 v Nitre. Jeho misijným určením sa stala Bolívia. Tam pôsobí vo farnosti El Alto, vzdialenej od hlavného mesta La Paz asi 20 km. Farnosť je výnimočná svojou nadmorskou výškou – 4100 metrov.

čítaj viac
Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie