STAŇ SA VIRTUÁLNYM PÚTNIKOM

Podcast:

Online kaplnka sv. Arnolda oslávila v tomto roku desať rokov svojej existencie. Bola spustená do prevádzky prvého januára 2011. Mala dobrý ohlas a stala sa často navštevovaným miestom pre všetkých, ktorí si chceli vykonať púť ku hrobu sv. Arnolda a tam si vyprosovať od Boha pomoc a milosti na príhovor tohto svätca.

V dobe, keď sa z dôvodu koronavírusu nedá cestovať, môže byť aj táto online kaplnka miestom, kam by sme mohli na našej virtuálnej púti zavítať a prosiť či už za seba, za našich drahých alebo za potreby Cirkvi a sveta.

Čo sa dá v kaplnke robiť?

  • Zapáliť sviečku za nejakú osobu, za ktorú chceme prosiť.
  • Zapísať úmysel modlitby do knihy. Domáce spoločenstvo berie tieto úmysly do svojich modlitieb. V stredu večer býva kniha úmyslov prinášaná aj ku oltáru, kde sa slúži sv. omša. Môže to byť nielen prosba, ale aj vďaka.
  • Získať informácie o umeleckom stvárnení hrobky nášho zakladateľa a jeho spiritualite.
  • Prečítať si krátky životopis sv. Arnolda Janssena a sv. Jozefa Freinamedetza.
  •  Prejsť na oficiálnu stránku domu sv. Michala Archanjela v Steyli.

K dnešnému dňu bolo zapálených 720 000 sviečok (čo je asi 200 denne) a do knihy úmyslov bolo zapísaných takmer 23 000 prosieb a modlitieb.

Informácie na stránke sú dostupné v nasledovných jazykoch: angličtina, španielčina, nemčina, holandčina a poľština. No celkové orientovanie na stránke je veľmi ľahké, takže ho zvládnu aj tí, čo nerozprávajú ani jedným z týchto jazykov.

Prečo nevyužiť túto možnosť a nezapojiť sa medzi rady tých, čo vyjadrili svoju lásku voči blížnym či už zapálením sviečky alebo zapísaním prosby, a našli práve v tejto kaplnke útechu a posilu?

Link na online kaplnku: https://onlinekapelle.de

Text spracoval P. Peter Dušička SVD, Február 2021

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.