STAŇ SA VIRTUÁLNYM PÚTNIKOM

Podcast:

Online kaplnka sv. Arnolda oslávila v tomto roku desať rokov svojej existencie. Bola spustená do prevádzky prvého januára 2011. Mala dobrý ohlas a stala sa často navštevovaným miestom pre všetkých, ktorí si chceli vykonať púť ku hrobu sv. Arnolda a tam si vyprosovať od Boha pomoc a milosti na príhovor tohto svätca.

V dobe, keď sa z dôvodu koronavírusu nedá cestovať, môže byť aj táto online kaplnka miestom, kam by sme mohli na našej virtuálnej púti zavítať a prosiť či už za seba, za našich drahých alebo za potreby Cirkvi a sveta.

Čo sa dá v kaplnke robiť?

  • Zapáliť sviečku za nejakú osobu, za ktorú chceme prosiť.
  • Zapísať úmysel modlitby do knihy. Domáce spoločenstvo berie tieto úmysly do svojich modlitieb. V stredu večer býva kniha úmyslov prinášaná aj ku oltáru, kde sa slúži sv. omša. Môže to byť nielen prosba, ale aj vďaka.
  • Získať informácie o umeleckom stvárnení hrobky nášho zakladateľa a jeho spiritualite.
  • Prečítať si krátky životopis sv. Arnolda Janssena a sv. Jozefa Freinamedetza.
  •  Prejsť na oficiálnu stránku domu sv. Michala Archanjela v Steyli.

K dnešnému dňu bolo zapálených 720 000 sviečok (čo je asi 200 denne) a do knihy úmyslov bolo zapísaných takmer 23 000 prosieb a modlitieb.

Informácie na stránke sú dostupné v nasledovných jazykoch: angličtina, španielčina, nemčina, holandčina a poľština. No celkové orientovanie na stránke je veľmi ľahké, takže ho zvládnu aj tí, čo nerozprávajú ani jedným z týchto jazykov.

Prečo nevyužiť túto možnosť a nezapojiť sa medzi rady tých, čo vyjadrili svoju lásku voči blížnym či už zapálením sviečky alebo zapísaním prosby, a našli práve v tejto kaplnke útechu a posilu?

Link na online kaplnku: https://onlinekapelle.de

Text spracoval P. Peter Dušička SVD, Február 2021

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom. (Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie