Aktuality

STRETNUTIE MISIJNEJ RODINY V BRATISLAVE – PETRŽALKE

Členovia Misijnej rodiny SVD pri Misijnom dome sv. Arnolda Janssena sa zišli 21. novembra na slávnosť Krista Kráľa na pravidelnom mesačnom stretnutí.

Nakoľko ešte stále sme v období pandémie, naše stretnutie sa uskutočnilo na poschodí misijného domu v tzv. „Bábätku – miestnosť, kde sa počas týždňa stretávajú mladé rodiny s deťmi“, aby sme mali pre seba viac priestoru. Prišlo celkom 12 členov a ako hosť k nám zavítal misijný sekretár páter Palko Baláž, ktorý prišiel s dvoma členmi misijnej rodiny z Nitry.

            Na stretnutí bol prítomný taktiež rektor misijného domu páter John Ambattu. Stretnutie sa začalo modlitbou  – hymnom k Duchu Svätému, nasledovala štvrťhodinová modlitba a potom liturgické čítania z danej nedele ukončené zdieľaním sa.

            Ďalej stretnutie pokračovalo zdieľaním sa pátra Pavla o bohatej skúsenosti v Amazónii v Brazílii.

Hovoril o začiatkoch a možnostiach misijného určenia, o prípravách na misiu, o jeho prílete na letisko do Brazílie, o podnebí, ktoré ho prekvapilo a šokovalo. Keď nám povedal, že najchladnejšie bolo v máji a to plus 23 stupňov, tak nám vyčaril úsmev na tvári. Rozprával nám o prekonávaní veľkých vzdialenosti, keď išlo o návštevu komunít – filiálok vo farnosti. 

            Jedná z farnosti kde pôsobil, bola na hranici s Francúzskou Guyanou a nakoľko je to krajina tretieho sveta, stále tam existuje obchod s ľuďmi, žiaľ aj s deťmi a teda aj s ľudskými orgánmi. Je tam rozšírená kriminalita, drogy, prostitúcia. Na pomoc však prichádza vojsko, ktoré stráži hranicu na suchu, po rieke a vo vzduchu. Porozprával nám veľa zážitkov, ktoré boli pre nás obohacujúce.

            Na konci stretnutia sme sa pomodlili a spoločne sme sa presunuli do kostola, kde bola slúžená sv. omša.

     Angela Fabrici

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie