Aktuality

SVÄTÝ OTEC FRANTIŠEK VYMENOVAL PÁTRA JOSEPHA TARIFE DURERO SVD ZA BISKUPA

Svätý Otec František 23. mája 2021 vymenoval pátra Josepha Tarife Durero SVD, súčasného generálneho vikára arcidiecézy Madang, za nového biskupa diecézy Daru-Kiunga v Papue-Novej Guinei. Bude piatym biskupom zo Spoločnosti Božieho Slova pôsobiacim v tejto krajine. Páter Joseph Tarife Durero SVD sa narodil 13. apríla 1969 v Dapa, Surigao, Filipíny. Večné rehoľné sľuby zložil v 25. mája 1995 a za kňaza bol vysvätený 12. decembra toho istého roku. Krátko na to odišiel pracovať ako misionár do Papuy Novej Guiney.

Bol farárom vo viacerých farnostiach  a tiež predstaveným komunity verbistov v Madangu. V rokoch 2009 – 2010 sa venoval apoštolátu povolaní v Papuy Novej Guiney.  Od roku 2013 bol generálnym vikárom arcidiecézy Madang a od roku 2018 aj správcom katedrály. Od roku 2017 je členom provinciálnej rady.

Diecéza Daru-Kiunga sa nachádza v stredozápadnej časti Papuy-Novej Guiney, na hranici s indonézskou časťou ostrova. Patrí do arcidiecézy Port Moresby. V súčasnosti pôsobia v Papue Novej Guinei 4 biskupi z SVD, vrátane biskupa Józefa Roszyńského (diecéza Wewak), ktorý je poľského pôvodu. Momentálne je na celom svete 46 biskupov zo Spoločnosti Božieho slova.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie