Aktuality

Veni Sancte v UPeCe Bratislava

Veni Sancte v UPeCe Bratislava

Univerzitné pastoračné centrum svätého Jozefa Freinademetza v Bratislave (UPeCe) privítalo 2. októbra začiatok akademického roka 2019/20 slávnostnou akciou Veni Sancte. Otvorenie sa uskutočnilo v priestoroch UPeCe na internátoch v Mlynskej doline.

Privítanie študentov začalo slávnostnou svätou omšou, ktorej hlavným celebrantom bol P. Ján Štefanec SVD, bývalý správca, ktorý prišiel na pozvanie súčasného správcu P. Stanislava Krajňáka SVD.

Vo svojej homílii povzbudil študentov k plneniu si povinností a neustálemu učeniu sa počúvať Boží hlas a rozlišovať, čo je pre človeka a kresťana správne a následne podľa toho aj žiť. 

Po sv. omši bola vo veľkej sále Eucharistická adorácia. Študenti sa modlili za Božiu pomoc a dary Ducha Svätého. Konalo sa tradičné agapé, kde, ako býva zvykom, sa prítomní mohli posilniť študentským jedlom: rožkami a nátierkami. Tie pripravil gastro tím.

Jednou z myšlienok tejto slávnosti bola snaha pozvať nových študentov, aby sa začlenili medzi UPeCe spoločenstvo, ale aj ponuka, ktorú nám dáva Ježiš, pretože on má pre každého z nás pripravené jedinečné miesto. Predstavili sa noví študenti, ktorí prišli do Bratislavy zo všetkých kútov Slovenska. Predstavili sa tiež jednotlivé študentské tímy UPeCe, ktoré v rámci UPeCe pôsobia. Tie si pripravili kreatívne videá zo svojej činnosti. Noví študenti tak mali príležitosť vybrať si a začleniť sa do jednotlivých tímov, ktoré prispievajú k bohatému programu a životu v UPeCe Bratislava.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie