Piatok po 4. pôstnej nedeli

Dnešné Božie Slovo:
„Ježiš chodil po Galilei; nechcel ísť do Judey, lebo Židia ho chceli zabiť. Boli však blízko židovské sviatky Stánkov. Ale keď jeho bratia odišli na sviatky, išiel aj on, no nie verejne, lež akoby potajomky. Tu niektorí Jeruzalemčania hovorili: „Nie je to ten, čo ho chcú zabiť? Pozrite, hovorí verejne a nič mu nevravia. Vari sa už aj poprední muži presvedčili, že on je Mesiáš? Lenže o tomto vieme, odkiaľ je, ale keď príde Mesiáš, nik nebude vedieť, odkiaľ je.“ A Ježiš učil v chráme a zvolal: „Aj ma poznáte, aj odkiaľ som, viete. A neprišiel som sám od seba, ale pravdivý je ten, ktorý ma poslal a vy ho nepoznáte. Ja ho poznám, lebo som od neho a on ma poslal.“Preto ho chceli chytiť, ale nik nepoložil naň ruky, lebo ešte neprišla jeho hodina.“
Jn 7,1-2.10.25-30

Zamyslenie:

Tento text bol pre mňa najprv dosť záhadný. No potom sa mi sníval sen: Môj brat pomaly kráčal na bežkách v stope. Za ním šli dvaja muži a zozadu mu mierili na hlavu pišťoľami. Mali ho popraviť za niečo, čo neurobil. On o nich vedel, no kráčal pokojne vpred.

Bežkárska stopa mi pripomenula vodiacu čiaru, ktorou je na našej ceste životom Boh. Nevieme kam nás vedie, pretože nie vždy je to po hrebeni s dokonalou viditeľnosťou a krásnymi výhľadmi na všetky strany. Niekedy sa takmer stratí v hmle, niekedy ju niekto iný rozbije, spomaľuje nás lepiaci sa sneh, padáme na zľadovatených zjazdoch a potíme sa na prudkých stúpaniach… No ak vytrváme, možno inšpirujeme iných, ktorí to už chceli vzdať alebo sa motajú kdesi mimo trate v hlbokom snehu a márne hľadajú skratku. Ak vytrváme v stope, dôjdeme do cieľa. Ježiš nechcel vojsť do Jeruzalema, lebo vedel, že ho tam zabijú. No jeho “bežkárska stopa” viedla práve tadiaľ. A tak z nej nevybočil a vydal svedectvo pravdy o sebe a svojom Otcovi. A hoci mu “zozadu mierili na hlavu pištoľami”, zatiaľ nikto nestlačil spúšť, lebo ešte neprišla jeho hodina. Ani ja neviem, kedy ma čo stretne na tej mojej “stope” životom. No verím, že keď ju budem sledovať, na jej konci predsa musím stretnúť Toho, ktorý ju prešliapal prvý, aby ma k Nemu doviedla.

Aplikácia:

1/ Prežívam vo svojom živote často obavy a strach z budúcnosti, zo staroby, zo smrti?

2/ Hovorím o týchto svojich strachoch s Ježišom?

Jana

slobodná, filmárka, 39 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie