Sobota 3. týždňa v Cezročnom období

„Tu sa strhla veľká víchrica a vlny sa valili na loď, takže sa loď už napĺňala. On bol v zadnej časti lode a spal na poduške. Zobudili ho a povedali mu: „Učiteľ, nedbáš o to, že hynieme?“ On vstal, pohrozil vetru a povedal moru: „Mlč, utíš sa!“ Vietor prestal a nastalo veľké ticho.
A im povedal: „Čo sa tak bojíte?! Ešte stále nemáte vieru?“
Mk 4, 35-41

Loď sa po dlhej plavbe vracala do prístavu. Tesne pred jej návratom sa strhla búrka. Jeden z pasažierov si začal …

… podrobne plánovať svoju záchranu. Loď bola malá a nemala záchranný čln. Preto si tento pasažier vyhladol kus dreva, ktorého sa chytil a spolu s ním skočil do vody. O ostatných pasažierov sa nestaral. Načasoval si to presne. Loď sa začala potápať, ale on už bol vo vode – presne v súlade so svojím plánom.  Kŕčovito sa držal veľkého dreva.

            Drámu si všimli na vedľajšej lodi. A spustili záchrannú akciu. Posádka pomohla ostatným pasažierom. Jediným človekom vo vode zostal pasažier so svojim drevom. Odmietal sa vzdať svojho dreva a plánu vlastnej záchrany. Mal strach sa pustiť dreva a dostať sa na loď. Jeho osud bol spečatený.

            Podobne sa nám toto pomôže stať aj v bežnom živote. Ak nám strach bráni zmeniť svoje starostlivé plány. Môže sa potom stať, že sa „utopíme“ v realite každodennosti. Máme sa čoho báť? Toto rozhodnutie je dnes na nás. Buď budeme dôverovať Božej moci a jeho láske, alebo sa budeme kŕčovito držať vlastných plánov – „vlastného dreva“.

Aplikácia:

1/ Vieš, že ťa Boh zachránil?  Ak si mu vtedy nepoďakoval/a, je teraz tento čas.

2/ Máš aj ty vo svojom živote „kus dreva“, na ktoré sa spoliehaš viac ako na Boha? Ak áno, je čas to zmeniť.

Elena

vydatá,  PR manager, 41 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie