Zamyslenie na slávnosť Zjavenia Pána

Zamyslenie na slávnosť Zjavenia Pána

Keď sa za čias kráľa Herodesa v judejskom Betleheme narodil Ježiš, prišli do Jeruzalema mudrci od východu a pýtali sa: „Kde je ten novonarodený židovský kráľ? Videli sme jeho hviezdu na východe a prišli sme sa mu pokloniť.“
Keď to počul kráľ Herodes, rozrušil sa a celý Jeruzalem s ním. Zvolal všetkých veľkňazov a zákonníkov ľudu a vyzvedal sa od nich, kde sa má narodiť Mesiáš.
Mt 2,1-12

Herodes. Neviem veľa o Herodesovi a preto som si čo-to zistila. Bol židovským kráľom, ale nebol Židom. Jeho musel vymenovať za kráľa rímsky senát. Ježiša si za kráľa zvolili ľudia, lebo ovládol ich srdcia. Pre mňa má väčšiu váhu takáto voľba, lebo ľudia vychádzali z toho, ako Ježiš konal a hovoril.

 Herodes bol preslávený aj veľkými stavbami. Najvýznamnejšia bola stavba druhého chrámu Jeruzalema (Herodesov chrám), z ktorého ostal iba dnešný „Múr nárekov“. Staval sa dlhý čas.  Ježiš postavil jeden veľký chrám (chrám Viery) a to iba za 3 dni.  Jeho obeta a láska k ľuďom stačila, aby to za 3 dni dokázal. Neuveriteľné. A predsa je to tak… A čo je ešte zaujímavejšie, jeho chrám stojí dodnes. Má možno aké také nedostatky, ale je na nás a na našich činoch lásky, aby sme ho neustále  „reštaurovali“.

Ďalšou zaujímavom skutočnosťou je, že hviezda sa objavila práve na východe. Východ ako „začiatok niečoho nového“, nový deň, nová éra, nový svet. Tým, že sa pán Ježiš prišiel na tento svet, začala sa nová etapa v živote ľudí. Tým, že si pripomíname jeho narodenie, pripomíname si aj to, že vždy sa dá novým dňom začať lepšie rozumieť Bohu a nasledovať ho.

            .

Aplikácia:

1. Myslíš si že dostatočne obnovuješ „Ježišov chrám“ svojimi skutkami a spôsobom života?

2. Vedel by si niečo zmeniť k lepšiemu vo svojom živote za 3 dni?

Zuzka

obchodný zástupca, 39 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie