Zoslanie Ducha Svätého

Dnešné Božie Slovo:
Večer v ten istý prvý deň v týždni, keď boli učeníci zo strachu pred Židmi zhromaždení za zatvorenými dverami, prišiel Ježiš, stal si doprostred a povedal im: „Pokoj vám!“ Ako to povedal, ukázal im ruky a bok. Učeníci sa zaradovali, keď videli Pána.
A znova im povedal: „Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás.“ Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: „Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.“

Jn 20, 19-23

Zamyslenie:

Dary, všetci ich radi prijímame, ešte radšej ich dávame a najväčšiu radosť nám robí, keď vidíme ako sa obdarovaný úprimne teší. Každému chceme dať len to najlepšie.

Dnes nám Ježiš hovorí: „Prijmite Ducha Svätého.“ – dáva nám Ducha Svätého ako dar. Nie je to niečo čo dostanem a: „Ďakujem, odložím si tento dar na poličku, tam ostane odložený navždy, aby som ho náhodou nerozbil.“ Je to dar potrebný pre našu každodennú existenciu, pre náš život, vzťah k Bohu, k blížnym. Možno si sám položím otázku: „No dobre, ale ako prijať Ducha Svätého? Veď je pre mňa tak nedosiahnuteľný. Aký je prvý krok k tomu, aby som sa mu otvoril?“

Tým prvým krokom je, uvedomenie si, že na to nestačím sám. Priznanie, že nie som supermanom, ktorý sa dokáže prebrodiť cez všetky problémy a prekážky. Boh nás pozýva k tomu, aby sme cez všetko prechádzali spolu s ním. Z našej strany je potrebné každé ráno otvoriť Bohu naše srdce, aby ho mohol naplniť svojím Duchom. Odstrániť múr pýchy, sebestačnosti a všetkého čo nám hovorí, že Boha dnes nepotrebujeme, že to dokážeme sami.

Dar Ducha Svätého je pre nás pripravený nonstop. 24 hodín denne Boh túži naplniť Tvoj život. Chce, aby si prijal dar, ktorý Ti dáva a pozýva Ťa k radosti prijatého daru. Chce pre Teba len to najlepšie.

Aplikácia:

1/ V tichosti sa zriekni všetkého čo Ti bráni otvoriť sa Duchu Svätému.

2/ Popros Boha o dar Ducha Svätého a aby Ti pomohol kráčať po ceste života.

Matej

verbista, 31 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie