Aktuality

POĎAKOVANIE P. MICHALA MARHEFKU SVD

POĎAKOVANIE P. MICHALA MARHEFKU SVD

Milí priatelia, dobrodinci a podporovatelia!

S veľkou radosťou som prijal správu o vašej ochote a entuziazme podporiť našu prácu na misii v Rusku. Srdečná vďaka všetkým vám, ktorí cítite spolupatričnosť nielen s našou prácou, ale aj s ľuďmi, ktorým tu slúžime či už hlásaním Slova, alebo sociálnou pomocou.

My tu v Petrohrade, máme oproti celému Rusku nesmierne dobrú situáciu. V procese urovnávania vzťahov sa katolíkom dostalo do rúk nemálo objektov, ktoré môžeme používať. Nám verbistom, vďaka práci pátra Richarda Starka SVD, sa vrátil kostol Navštívenia Panny Márie, jediný katolícky chrám na celom pravom brehu rieky Nevy. Zvyšných päť kostolov je na ľavom, južnom brehu. Na teritóriu farnosti žije okolo dva milióny ľudí, a v pridruženom okrese z kraja je ešte päťsto tisíc. Jasné, že katolíkov nie je veľa, hoci mnohí prichádzajúci z Bieloruska sú katolíci, no zatiaľ k nám nenašli všetci cestu.

Naša farnosť získala modlitbami a dobrým vzťahom, ktorý máme s mestom, obnovený kostol, ktorý má obrovské priestory ako v samotnom kostole, tak aj pod ním. Tým, že veriacich, ktorí pravidelne sú s nami je okolo 80, nám nie je treba toľko miesta, hoci technicky ho treba spravovať. Preto sme prijali niektoré sociálne projekty, ako je „Daruj jedlo“, ktorý pomáha potravinami mnohodetnými a sociálne slabým obyvateľom.

Spolu s Maltskou službou pomoci pomáhame mamičkám v ťažkej životnej situácii, keď sa náhle ocitnú na ulici. Pre ne bol na obrovskom kostolnom dvore postavený domček, kde sú záchytné izbičky, ktoré majú prichýliť mamičky s deťmi na nejaký ten čas, kým sa nenájde trvalé riešenie pre nich.

Vo dvore kostola sa nachádza aj stará budova sovietskeho pneuservisu. Ten sa taktiež s Maltskou službou pomoci snažíme opraviť a prispôsobiť na projekt pomoci invalidom bezdomovcom, na ktorý ste sa v svojej podpore sústredili. Veríme, že i vašou zásluhou budeme môcť urýchliť prestavbu a už na konci jari sem priviesť prvých klientov. Projekt má pomôcť ôsmym mužom a dvom ženám.

Ešte raz srdečná vďaka a prosba, aby ste nás svojimi modlitbami aj naďalej podporovali. Veď iba tak každá materiálna pomoc získa svoj duchovný rozmer.

Po dokončení projektu zašlem aj fotografie.

С глубоким уважением                                          

священник Михал Маргефка,
настоятель Прихода Посещения Пресвятой Девой Марией Елизаветы

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie