Aktuality

PRÍCHOD SPOLUBRATOV Z VIETNAMU NA OTP (Overseas Training Program)

Dňa 20. júla 2022 o desiatej hodine doleteli na letisko Schwechat v Rakúsku spolubratia Peter Do Huy Xuan a Jozef Nguyen Van Cuong. Leteli dovedna 16 hodín s medzizastávkami na Taiwane a v Thajsku. Sú verbistami, obaja majú za sebou štúdium filozofie a dva roky štúdia teológie. V rámci rehoľnej formácie prišli prostredníctvom medzinárodného programu na dva roky na Slovensko. Obaja spolubratia pochádzajú zo stredného Vietnamu, ich rodiská sú od seba vzdialené len čosi viac ako 100 kilometrov.

Prvý rok ich čaká štúdium slovenského jazyka, ktoré momentálne realizujú dopoludnia na Univerzite Komenského v Bratislave a v popoludňajších hodinách s rôznymi dobrovoľníkmi z farnosti. Ďalší rok ich následne čaká pastoračný rok, keď budú priradení do jednej z našich farností s cieľom získať praktické skúsenosti.

Frt. Jozef je najmladším zo súrodencov a má ešte jednu sestru a dvoch bratov. Pred vstupom do rehole vyštudoval bakalársky stupeň na univerzite v odbore Cestovný ruch. Okrem toho, ako to býva zvykom u kandidátov kňazstva v jeho provincii, prežil jeden rok na fare v neďalekej farnosti. Jeho hobby sú futbal, volejbal, pingpong a prechádzky.

Frt. Peter je tretím zo siedmych súrodencov, má jednu sestru a piatich bratov. Jeden z mladších bratov sa tiež vydal na cestu zasväteného života, momentálne študuje v diecéznom seminári. Peter má za sebou rovnako ako Jozef štúdium na univerzite: absolvoval bakalársky stupeň na pedagogickej fakulte v odbore Učiteľstvo hudobnej výchovy. Petrove hobby sú futbal, volejbal, rád bicykluje či hrá na klavír.

Obaja chalani bývajú nateraz spolu s ostatnými študentami v Misijnom dome v Bratislave. Sú prínosom a povzbudením, sme za nich vďační. Postupne rozprávajú stále viac po slovensky a už si aj zvykli na našu stravu. Prosíme o modlitbu za nich.

Správu pripravil frt. Lukáš Hanúsek SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie