Aktuality

STRETNUTIE MAZ – MISIONÁR NA ČAS

V dňoch 20. – 22.1.2023 sa v Ivanke pri Nitre v kláštore misijných sestier SSpS konalo stretnutie mladých ľudí, ktorí majú záujem o misie. Ústrednou témou bola myšlienka Sv. Otca Františka: „ Radosť z ohlasovania evanjelia žiari vždy na pozadí vďačnosti. Je to milosť, ktorú si potrebujeme stále vyprosovať. Protagonistom misie je Duch Svätý.“

Ohlasovať evanjelium znamená vydávať svedectvo o Kristovi prostými a jasnými slovami, ako to robili apoštoli. Netreba si vymýšľať presvedčivé reči. Evanjelium možno ohlasovať aj pošepky, ale vždy prechádza šokujúcou silou pohoršenia kríža. A vždy sleduje cestu, akú vyznačil vo svojom liste sv. Peter, apoštol, keď hovorí o potrebe jednoduchého „zdôvodnenia“ našej nádeje. Nádeje, ktorá v očiach sveta zostane pohoršením a pochabosťou.

Preto doslovné opakovanie ohlasovania je samo o sebe neúčinné a môže vyznieť naprázdno, ak ľudia, ktorým je určené, nemajú príležitosť stretnúť sa s Bohom a nejakým spôsobom zakúsiť vo svojom živote jeho nežnosť a uzdravujúce milosrdenstvo. – z knihy: Bez neho nemôžeme nič urobiť- Pápež František.

Na stretnutí sa zúčastnila aj laická misionárka, ktorá pôsobila jeden rok v Paraguaji Mirka Siteková, ktorá nám dopodrobna vyrozprávala ako sa pripravovala a prežívala svoju misiu v Južnej Amerike.

Vyvrcholením stretnutia bola sv. omša 22.1., keď sme slávili Nedeľu Božieho Slova, ktorú prišiel celebrovať do kláštora misijných sestier Služobníc Ducha Svätého nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo, ktorý nielen v homílii, ale aj na našom stretnutí nás povzbudil, aby sme kládli veľký dôraz na Božie Slovo a predovšetkým, aby nebolo len čítané, ale žité.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie