ZOOM STRETNUTIE MISIJNÝCH SEKRETÁROV EURÓPSKEJ ZÓNY

Dňa 26.3.2021 sa uskutočnilo stretnutie misijných sekretárov zóny Európa cez aplikáciu ZOOM. Na stretnutí sa zúčastnili všetci sekretári spolu s európskym koordinátorom MS z Poľska P. Andrzejom Danilewiczom, s generálnym sekretárom z Ríma P. Stanislavom Lazarom, generálnym ekonóm P. Dariuszom Garbaciakom, koordinátorom pre Európu P. Petrom Kubíkom, a JPIC koordinátorom P. Carlosom Ferradom.

V takomto zložení stretnutie bolo uskutočnené prvý krát, keďže do teraz sme nemali ešte stretnutie s generálnym ekonómom a koordinátorom JPIC, tak hneď na začiatku po modlitbe prebehlo krátke predstavenie sa všetkých, kto odkiaľ je.

Po predstavení, niektorí misijný sekretári mali prezentáciu a porozprávali nám o niektorých témach, ktoré si pripravili.

Dominovali okruhy tém ako: vyhliadky a výzvy počas pandémie, spôsoby implementácie „misijnej farnosti“ v našich provinciách, spolupráca spolubratov na formovaní misijných dobrovoľníkov a misijnej rodiny, vplyv pandémie na animáciu a internet v službách evanjelizácie.

Bolo to zaujímavé stretnutie, keďže každá krajina je inač postihnutá pandémiou a spôsobom práce na evanjelizácii.

Generálny ekonóm sa poďakoval všetkým provinciám za ich spoluprácu a ochotu spolufinancovať projekty, vďaka ktorým misionári a misionárky môžu lepšie a ľahšie pracovať v misiách. 

Na záver páter Lazar poďakoval všetkým za ochotu sa stretnúť, porozprávať, a dohodlo sa, že ak pandémia „dovolí“, stretneme sa v Sankt Augustine v Nemecku koncom októbra „na živo“ na našom dlho plánujúcom stretnutí.

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom. (Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie