Aktuality

BLAHOREČENIE PAULÍNY JARICOT

BLAHOREČENIE PAULÍNY JARICOT

Zakladateľka Pápežskej misijnej spoločnosti pre šírenie viery Paulína Marie Jaricotová bola blahorečená v nedeľu 22. mája 2022 počas slávnostnej eucharistickej slávnosti, ktorá sa konala vo francúzskom Lyone.

Svätej omši predsedal kardinál Luis Antonio Tagle, prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov. Kardinál vo svojej homílii povedal: „Paulína Jaricotová bola ženou, ktorá milovala Ježiša Krista, nechávajúc ho, Božie Slovo, žiť, konať, milovať v nej a cez ňu. Vidíme v nej živé svedectvo sily lásky k Ježišovi, lásky, ktorá sa stotožňuje s Ježišom.“

Blahoslavená Paulína bola poslušná Duchu Svätému, ktorý ju poháňal novými nápadmi a iniciatívami na šírenie evanjelia a pre službu chudobným. Kardinál v homílii taktiež poukázal na jej mimoriadny duchovný a misijný pohľad pričom dodal: „Duch Svätý otvára nové cesty, aby sa Ježišovo slovo a láska dostali k väčšiemu počtu ľudí. V tomto Jaricotová nadviazala na veľkú duchovnú a sociálnu tradíciu lyonskej cirkvi“.

Jaricotová žila život zasvätený evanjelizácii a misiám. Motto „Peniaz a modlitba“ pre misie výstižne vystihuje jej život. Je to pozoruhodné svedectvo o mladej žene, ktorá v tínedžerskom veku založila PMS.

Modlitby a príspevky, ktoré Jaricotová podporovala pre misie, boli rozhodujúce pre rast a rozvoj jednotlivých misijných cirkví v Ázii, Afrike, Latinskej Amerike a Tichomorí.

Pápežská misijná spoločnosť pre šírenie viery, ktorá bola založená pred 200 rokmi, podporuje modlitbou, animáciou a financiami misijné projekty Cirkvi.

Spracované podľa: https://www.vaticannews.va/en/africa/news/2022-05/the-beatification-of-pauline-jaricot-brings-pilgrims-from-all-ov.html

FOTO: https://www.catholicnewsagency.com/news/251332/almost-12000-people-attend-beatification-of-blessed-pauline-jaricot-in-france

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie